Розв’язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» М. С. Вашуленка, О. І. Мельничайко, Н. А. Васильківської 3 клас - 2013 рік

РОЗДІЛ 6. ЧАСТИНИ МОВИ

ТЕМА. ІМЕННИК

§ 32. Змінювання іменників за відмінками


322. Вистрибнула (хто?) білка; хвіст (у кого?) у білки; допоміг (кому?) білці; стерегли (кого?) білку; рушити (за ким?) за білкою; ворушив (на кому?) на білці.

324. На парті лежали зошит і підручник з української мови. У зошиті написано твір. У нашому місті є дельфінарій.

325.

Автор книги

Назва книги

Про що йдеться у книзі

Ульріх Хуб

Біля ковчега о восьмій

Це весела історія про трьох  пінгвінів, які потрапили на Ноїв ковчег.


326.

Раз я взувся в чобітк[й],

одягнувся в кожушинк[у],

сам запрягся в саночк[и]

і поїхав по ялинк[у].

Пояснення

Прийменники і закінчення допомагають зв’язувати слова, в тому числі іменники, між собою.

327.

Вечір

 Взимку під сніговим наметом він спить тихо-тихо. Одна біла берізка ніби спросоння вибігла на узлісся і зупинилася коло самої лісникової хати. Дряпає замерзлими вітами зацукроване морозом вікно — проситься до теплої домівки.

328. 

329. Дубом (чим?) іменник, загальна назва, неістота, чоловічий рід, однина, станеш (чим?) дубом, в реченні є другорядним членом.

330.

Каштан

Вітер зірвав з дерева каштан. Червоно-коричневий, блискучий, немов відполірований. Упав каштан на землю і думає: «Так добре було мені вгорі на гілці, а тепер я на землі. А звідси не видно ні річки, ні поля».

Засумував каштан. Став проситися: «Каштане, візьми мене на гілочку!» А каштан відповідає: «Дурненький ти. Подивись, я теж виріс із землі. Пускай скоріше корінь, рости. Станеш високим каштаном».

Відповіді на запитання для повторення


1. Іменник — це частина мови, яка означає предмет і відповідає на питання хто? що?

2. Іменники змінюються за відмінками. Більшість іменників української мови змінюється за числами.

3. У словосполученні зв’язок іменників з іншими словами встановлюється за допомогою прийменників і закінчень. Наприклад: перед уроком; у під’їзді.

4. Приклади іменників-синонімів: діти, малеча, дітвора; заєць, вухань. Приклади іменників-антонімів: день — ніч, правда — кривда.

5. Іменники можуть виступати як у ролі підмета, так і в ролі другорядного члена речення.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити