Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Заболотний О. В. - 2016 рік

ЛЕКСИКОЛОГІЯ. ФРАЗЕОЛОГІЯ

§ 13. Джерела української фразеології

99. Жива народна мова: ставати гопки. Усна народна творчість: медові та молочні ріки. Мова людей певної професії: вухналі кувати зубами. Давньогрецька міфологія, антична культура: прокрустове ложе. Біблійні вислови: гірка чаша. Вислови відомих людей: «Лиш боротись — значить жить» (І. Франко).

101. II. Черговий учень забіг до класу на космічній швидкості. Андрій розв’язав рівняння як по нотах.

102. І. Ахіллесова п'ята — вразливе, слабке місце; нитка Аріадни — те, що вказує правильний напрямок, допомагає знайти правильний шлях; сізіфова праця — надзвичайні зусилля, спрямовані на досягнення чогось, які не дають бажаних результатів; авгієві стайні — щось дуже занедбане, повне безладдя, хаосу; танталові муки — страждання, спричинені великим прагненням до чого-небудь і неможливістю його здійснення; гордіїв вузол — дуже складна, заплутана справа.

II. Його кімната — це справжнісінькі авгієві стайні.

103. Давньогрецький міф розповідає, що в дитинстві майбутнього головного бога Зевса німфи виховували на острові Крит. Вони годували його молоком кози Амалфеї. Якось коза зламала ріг. Тоді одна німфа наповнила цей ріг плодами й подала його Зевсу. За це Зевс подарував ріг Амалфеї німфам і пообіцяв, що з нього з’являтиметься все, чого вони забажають. Звідси виник вислів «як з рогу достатку», тобто «у великій кількості, рясно, щедро».


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.