Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Заболотний О. В. - 2016 рік

СЛОВОТВІР. ОРФОГРАФІЯ

§ 21. Узагальнення вивченого з теми «Словотвір. Орфографія»

176. II. І. Похідні: кулькова, чорнильна, написаний, письмо, друкарня, друкарське, наконечник, кулька, кінчик. Непохідні: чорнило, писати. 2. Друкарниця, ручечка, кульковий. 3. (суфіксальний), (суфіксальний), (суфіксальний), (складання основ). 4. (суфіксальний), (суфіксальний).

179. Заквітчаймо свою Україну

Людина повинна створювати навколо себе красу. І необов’язково будувати величні замки. Просто посади квітку. Квіти... Як їх багато на моїй землі! Вони скрізь: і біля охайних осель, і на нивах, і на білих рушниках. Квіти завжди відіграють важливу роль у нашому житті. Вони прикрашають житла українців, радують око зеленою барвою, своїм цвітом, наповнюють усе навколо приємним ароматом. Навесні на лугах, галявинах, полях розцвітає видимо-невидимо диких квітів. Нашим завданням є берегти і примножувати цю барвисту красу, щоб безмежні простори України буяли пишним цвітом. Квітуй завжди, Україно.

Готуємося до контрольного оцінювання

1. Твірним для іменника співачка є слово: Б співак.

2. Слова клекіт, щебет, стук утворено способом: В безафіксним.

3. Префіксальним способом утворено кожне слово рядка: А приїхати, переписати.

4. Орфографічну помилку допущено в рядку: В автомагістраль, тихо-тихо, кіно-зірка.

5. Правильно написано всі слова в рядку: Г криворізький, паризький, прилуцький.

6. Виконайте словотвірний розбір усіх похідних слів у реченні.

Клен стоїть на узліссі замріяний (О. Копиленко).

(префіксально-суфіксальний),

(суфіксальний).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.