Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Заболотний О. В. - 2016 рік

МОРФОЛОГІЯ ТА ОРФОГРАФІЯ. ІМЕННИК

§ 30. Відмінювання іменників II відміни

252. Директорові (Д. в.) школи учні подарували квіти. На директорі (М. в.) сьогодні новий костюм.

254. І. Садівником, циркачем, інеєм, вершником, журавлем, солов’єм, плащем, ячменем.

255. 1. Конями, кіньми; чоботами, чобітьми; крилами, крильми; плечима; очима; обличчями; слухачами.

256. Батьку, добродію, однокласнику, краю, Дніпре, козаче, Києве, Херсоне, друже, Павле, Андрію, Василю, Сергію, Юрію.

257. Лікар (м’як. гр.) — лікаря, лікарю; столяр (тв. гр.) — столяра, столяре; ветеринар (тв. гр.) — ветеринара, ветеринаре; багатир (м’як. гр.) — багатиря, багатирю; кобзар (м’як. гр.) — кобзаря, кобзарю; рицар (м’як. гр.) — рицаря, рицарю; шахтар (м’як. гр.) — шахтаря, шахтарю.

258. І. 1. І вишні по садках (М в.) стояли з рушниками (Ор. в.), чекали на сватів (Зн. в.), які давно вже йшли (Є. Гуцало). 2. На землю по зоряних сходах задуманий вечір (Н. в.) зійшов (В. Сосюра). 3. Гей, Іване (Кл. в.), пора нам сідлати коня (Р. в.) і збиратись мерщій у дорогу (М. Петренко). 4. Дощем (Ор. в.) пахучим день (Н. в.) промок (М. Стельмах). 5. Синє небо (Н. в.) над зеленим гаєм (Ор. в.) рідний край (Зн. в.) вітає з добрим урожаєм (Ор. в.) (В. Сосюра).

II. Рушниками — імен., п. ф. рушник, неіст., заг., ч. р., мн., Ор. в., II відм., тв. гр., додат.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.