Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Заболотний О. В. - 2016 рік

МОРФОЛОГІЯ ТА ОРФОГРАФІЯ. ІМЕННИК

§ 33. Відмінювання іменників, що мають форму тільки множини

275. Граблі (Н. в.), гуси (Н. в.), кліщі (Зн. в.), дверей (Р. в.).

276. І. Штани — штанів; штаньми, штанами, штанями. Гроші — грошей; грішми, грошима. Сани — саней; саньми, санями. Гуси — гусей; гусьми. Кури — курей; курми. Окуляри — окулярів; окулярами. Ворота — воріт; ворітьми, воротами. Канікули — канікул; канікулами. Черкаси — Черкас; Черкасами. Макарони — макаронів; макаронами. Граблі — граблів, грабель; граблями.

II. Нарешті ми дочекалися канікул. Учора ми обідали макаронами.

277.

Н. в.

двері

Карпати

Р. в.

дверей

Карпат

Д. в.

дверям

Карпатам

Зн. в.

двері

Карпати

Ор. в.

дверима, дверми

Карпатами

М. в.

(на, у) дверях

(на, у) Карпатах

Кл. в.

двері

Карпати

279. А. Карпати

Величні гори своїми вершинами наче впираються в небо. Такими постають Карпати перед мандрівниками. Природа Карпат незвичайна і мальовнича. Біля підніжжя гір розкинулися господарські угіддя та гаї. Далі їх змінюють густі ліси. Серед них трапляються галявини із соковитими травами. Тут люди випасають худобу. Вершини гір інколи ховаються в хмарах. Гірське повітря надзвичайно свіже і чисте. Воно наповнене пахощами різних трав і квітів, яких так багато навкруги. У Карпатах з-під землі витікає чимало джерел. їхня вода прохолодна і смачна, чудово тамує спрагу в спекотний день. Різноманітними відтінками переливаються схили Карпат у всі пори року. Від цих неповторних пейзажів перехоплює дух.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.