Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Заболотний О. В. - 2016 рік

ПРИКМЕТНИК

§ 42. Ступені порівняння якісних прикметників

350. І. Вищий ступінь: темніша, ясніші, більш ситний. Найвищий ступінь: найбільш цінним, щонайкраща, найменша.

352. І. Щасливий — щасливіший, більш щасливий, найщасливіший, найбільш щасливий. Молодий — молодший, менш молодий, наймолодший, найменш молодий. Поганий — гірший, більш поганий, найгірший, найбільш поганий.

II. Дмитро наймолодший у класі.

353. І. Весняна земля солодша за траву. 2. Добре ім’я дорожче за великі багатства (Нар. творчість). 3. І стоїть уже осінь за літечко вища (Н. Помад). 4. Він був наполовину нижчий від Дениса (Г. Тютюнник). 5. Осінь танула, як воскова свічка, ставала все прозоріша і легша (М. Коцюбинський).

355. І. Він найкращий у групі. 2. Ранковий рейс менш зручний. 3. Це слово вживається у вужчому значенні. 4. Найбільш цікавою була розповідь Наталі. 5. Гепард — найшвидша тварина у світі. 6. Тепле повітря легше, ніж холодне. 7. Сталь міцніша від міді.

356. Б. Мій будинок

— Наступного тижня я приїду до тебе в гості. Як мені відшукати на вулиці твій будинок?

— Мій будинок трохи вищий від інших. Навколо нього залізний паркан. Стіни дому жовтого кольору.

— А який вигляд він має всередині?

— Найбільша і найсвітліша кімната — це вітальня. Кухня теж простора. У ній є круглий великий стіл, різна побутова техніка і посуд. Моя кімната дуже затишна. Вона виходить вікнами в сад. Ванна кімната найменша в будинку. А який твій будинок?

— Мій будинок найвищий на вулиці. Замість паркану він оточений живоплотом.

— А як усередині?

— Вітальня і кухня однакові за розміром. Найбільша кімната — це спальня батьків. Моя кімната менша від неї. Проте вона мас вихід на веранду. Ванна кімната доволі простора. Також у моєму будинку є дві кімнати для гостей. Вони на другому поверсі.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити