Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Заболотний О. В. - 2016 рік

ПРИКМЕТНИК

§ 43. Повні й короткі форми прикметників

358. І. Повний — повен, повная, повнеє, повнії. Дрібний — дрібен, дрібная, дрібнеє, дрібнії. Славний — славен, славная, славнеє, славнії.

II. Дрібен дощик напував дерева, квіти і трави.

360. Срібен, дивен, красен, молод, мил, люб, благословен, голоден, варт, винен.

361. I. II. 1. Виплива на сині (якіс.) ріки ясен (якіс.) вечір іздаля (М. Рильський). 2. Синій (якіс.) простір на обрії повен голосами пташиних (присв.) сердець (М. Ткач). 3. Гаю, гаю, зелен (якіс.) розмаю, любив дівчину, сам добре знаю (Нар. творчість). 4. І широкую (якіс.) долину, і вечірнюю (відн.) годину, і що снилось, говорилось — не забуду я (Т. Шевченко). 5. А в мого коня золотая(якіс.) грива, золотая (якіс.) грива, срібнії (якіс.) копита (Нар. творчість). 6. Один товариш — ясне (якіс.) сонечко, другий товариш — та місяченько, третій товариш — та дрібен (якіс.) дощик (Нар. творчість).

III. Широкая — розлога, безмежна, безкрайня. Ясне — світле, блискуче, осяйне.

362. Б. «Ой на Чорному морі, / На білому камені, / Ой то там сидить ясен сокіл-білозірець: / Низенько голову склонив, / Та жалібно кливить-проквиляє; / Та на святеє небо, / На Чорнеє море / Іспильно поглядає...» (З думи «Буря на Чорному морі»),

363. 1. Військові зайняли спостережні пункти. 2. Учні шостого класу дуже спостережливі. 3. Олеся із задоволенням ходить до музичної школи. 4. У багатьох дітей гарний музикальний слух.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.