Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Заболотний О. В. - 2016 рік

ПРИКМЕТНИК

§ 44. Відмінювання прикметників

365. І. 1) Тверда група: мобільний, гарячий, братів, Маріїн. 2) М'яка група: торішній, городній, довгошиїй, дорожній.

Тверда група

М'яка група

Н. в.

мобільний

торішній

Р. в.

мобільного

торішнього

Д. в.

мобільному

торішньому

Зн. в.

мобільний, мобільного

торішній, торішнього

Ор. в.

мобільним

торішнім

М. в.

(на, у) мобільному, мобільнім

(на, у) торішньому, торішнім

368.

Н. в.

безкраї поля

Р. в.

безкраїх полів

Д. в.

безкраїм полям

Зн. в.

безкраї поля

Ор. в.

безкраїми полями

М. в.

(на, у) безкраїх полях

369. Вечірньою тишею, темною кручею, солов’їною піснею, пізньою осінню, довговійою дівчиною, безкрайою землею, пішохідним переходом, запашним калачем, Надіїним перснем, житнім хлібом.

370. Казкові герої зайняті різними справами. Деякі з них літають на білій пір'їні або пустують на хмаринці. Візники зверху навантажили карети товстелезними книгами і кудись їх везуть. Три чоловічки читають велику книжку.

371.

Однина

Множина

Н. в.

круглолиций

круглолиці

Р. в.

круглолицього

круглолицих

Д. в.

круглолицьому

круглолицим

Зн. в.

круглолицього, круглолиций

круглолицих, круглолиці

Ор. в.

круглолицим

круглолицими

М. в.

(на, у) круглолицьому, круглолицім

(на, у) круглолицих

372. І. 1. Біліє сніг в лелечому гнізді, і льоду вже намерзло півбадді (Л. Костенко). 2. У повітрі з раннього ранку до пізнього вечора гули літаки (В. Сосюра). 3. Неподалік радісно й велично літати журавлі над молодими травами (К. Мотрин). 4. Долівка в зіллі запашнім спочила, за стіл сім’я сідає (В. Підпалий). 5. Ранок був чудовий. На безкрайньому лазуровому небі — ні хмаринки (В. Гжицький).

III. Чудовий — прикм., п. ф. чудовий, якіс., повн. ф., ч. р., оди., Н. в., тв. гр., присуд. Безкрайньому — прикм., п. ф. безкрайній, відн., повн. ф., с. р., одн., М. в., м’як, гр., означ.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.