Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Заболотний О. В. - 2016 рік

ЧИСЛІВНИК

§ 53. Розряди кількісних числівників

440. 1) Цілі числа: триста, мільйон, сорок, один, мільярд, дев’ятсот. 2) Дробові: одна п’ята, дві сьомі, шість дев’ятих, півтори, чотири шості. 3) Збірні: троє, четверо, двійко, обидва, двадцятеро.

(Кількадесят належить до окремого розряду неозначено-кількісних числівників).

441. Найбільша ріка України — Дніпро. Його довжина — дві тисячі двісті вісімдесят п’ять кілометрів. Інші великі річки України: Дністер (тисяча триста шістдесят два), Сіверський Донець (тисяча п’ятдесят три), Тиса (дев’ятсот шістдесят шість), Південний Буг (сімсот дев’яносто два).

445. «За двома зайцями», «Мені тринадцятий минало», «Вовк і семеро козенят», «Троє поросят», «Ой на горі два дубки».

446. І. Двоє старшокласників, троє оленят, четверо окулярів, п’ятеро кролів, шестеро відер, семеро пасажирів, троє братів, восьмеро музикантів, двадцятеро військових.

II. Тато приніс шестеро відер води, а я полив грядки.

447. II. Семеро учнів нашої школи взяли участь у спортивних змаганнях. У дитсадок привезли дев’ятеро санчат.

449. 1. Тримати за сімома замками. 2. Відчувати себе на сьомому небі. 3. Семеро одного не ждуть. 4. Працювати до сьомого поту. 5. Сім раз відмір, один — відріж. 6. Один із сошкою, а семеро з ложкою. 7. Сім п’ятниць на тиждень. 8. Сьома вода на киселі. 9. Наговорив сім мішків гречаної вовни.

450. Того дня ми всім класом збиралися піти в театр. Заздалегідь домовилися зустрітися на автобусній зупинці. Уже всі прийшли, а Юрка і досі немає. Він завжди запізнюється. Ми ще трохи почекали, а потім поїхали без нього. Юрко таки запізнився на виставу. Під час антракту він запитав нашого старосту: «Чому ви мене не дочекалися?» Той відповів: «Семеро одного не ждуть».


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.