Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Заболотний О. В. - 2016 рік

ЗАЙМЕННИК

§ 60. Особові та зворотний займенники

508. І. Прочитав для нього, передав через них, розказав про нього, глянув їй у вічі, плакав біля них, надіявся на нього, допоможу їй, усміхнувся до них, затримався через нього, бачилися з нею, перед ним, переді мною, зустрів тебе, спитав у нас, люблю вас, прийшов до мене.

II. Передав через (вони) — передав через них, передав їм, передав їх, передав ними, передав на них.

509. І. Вона — її, до неї, нею, з нею. Я — мене, на мене, мною, зі мною. Вони — їх, без них, ними, за ними. Ти — тебе, на тебе, тобою, з тобою.

II. Увага! Завдання сформульовано некоректно. У сучасній літературній мові займенник він у формі М. в. завжди матиме приставний н. Правильним буде таке формулювання: «Складіть і запишіть два речення із займенником він у формі родового та місцевого відмінка (з приставним н і без нього)».

Я зустрів його біля кінотеатру. На ньому сьогодні новий костюм.

510. II. Я (І-ша ос. одн., Н. в.), ним (3-тя ос. оди., Ор. в.), мене (l-ша ос. одн., Р. в.), (на) них (3-тя ос. мн., Р. в.), їм (3-тя ос. мн., Д. в.), вони (3-тя ос. мн., Н. в.), ти (2-га ос. одн., Н. в.).

511. І. І. Христя аж дух затаїла, щоб не пропустити і слова, що про неї будуть казати (Панас Мирний). 2. Зорі світлими очима з неба дивляться на нас (В. Сосюра). 3. Їх заквітчала давня невмираюча українська історія (І. Нечуй-Левицький). 4. Лиш у труді живе людина, а без труда її нема (В. Сосюра). 5. Нас чекають, нас знають, нас люблять, нам вірять, нас ждуть (С. Галябарда).

512. II. Хлопчик поманив собаку до себе. У їдальні школяр узяв собі дві склянки киселю.

513. 1. Бери ношу по собі (Д. в.), щоб не впасти при ходьбі. 2. Гречана каша сама себе (Р. в.) хвалить. 3. Дає собі (Д. в.) на носі грати. 4. Хто пізно ходить, той сам собі (Д- в.) шкодить. 5. Живуть між собою (Ор. в.), як риба з водою. 6. Вище себе (Р. в.) не підскочиш (Нар. творчість).

515. І. — Вибачте, ви не знаєте, де тут найближчий книжковий магазин?

— На вулиці Руській.

— Як мені до нього дістатися?

— Тобі треба дійти до перехрестя, повернути ліворуч і пройти ще приблизно триста метрів.

— Щиро дякую вам за допомогу!

516. Дякую тобі, вибачте нам, повідомляти мене, дорікати їй, милуватися вами, глузувати з нього, притаманний мені, телефонувати йому.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.