Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Заболотний О. В. - 2016 рік

ЗАЙМЕННИК

§ 62. Заперечні й неозначені займенники

526. II. Неозначені: Заперечні:

527.

Н. в.

ніщо

казна-який

Р. в.

нічого

казна-якого

Д. в.

нічому

казна-якому

Зн. в.

ніщо

казна-якого, казна-який

Ор. в.

нічим

казна-яким

М. в.

ні на чому (чім)

казна на якому (якім)

Хлопець нічого про цю справу не знав. На столі лежала вирізка з казна-якого журналу.

528. І.

II. Зустрів казна-кого, написав декому, передав котримсь. Чийсь портфель, абияка стаття, який-небудь зошит.

529. 1) Разом: котрийсь, абищо, деякої, ніяких, якийсь, абичого, нічий, дечиїх. 2) Через дефіс: який-небудь, будь-хто, казна-скільки, хтозна-чийого, будь-чий. 3) Окремо: хтозна з ким, будь для кого, ні до чого, де в кого, ні на який.

II. Ніхто не зустрічав гостей.

531. І. 1. Від усієї картини віє чимось (Ор. в.) пісенним (О. Довженко). 2. О краю рідний!.. Твою красу ні з чим (Ор. в.) я не зрівняю (В. Сосюра). 3. Ні з ким (Ор. в.) буде поплакати, ні поговорити (Т. Шевченко). 4. У нас склалася особлива дружба, яка не допускала будь-яких (Р. в.) секретів один від одного (Ю. Збанацький). 5. Дуже погана людина, яка нічого (Р. в.) не знає і не намагається що-небудь (Зн. в.) узнати (Платон). 6. Тільки той не помиляється, хто ні до чого (Р. в.) не торкається (Нар. творчість).

II. Намагається —

532. Казна-чий, хтозна-скільки, який-небудь, будь-кому, казна-що.

533. Б. Обернутися в ніщо, ніякий грець не бере, ніяким калачем не заманити, нічого гріха таїти. Побить — то й абихто знайдеться. Дечому вчили, то дещо й знаємо.

535. 1. Мама хотіла про щось запитати. 2. Хай будь-кому купить олівці. 3. Дідуся попросили розказати про який-небудь випадок. 4. Це міг зробити будь-хто. 5. Можете прийти до мене в будь-який день. 6. За дверима почулися чиїсь кроки.

536. а) Дехто з математиків стверджує, що це рівняння неможливо розв’язати, б) Якийсь стародавній учений запропонував дослідити цю проблему, в) Пропоную назвати будь-яку послідовність чисел.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити