Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Заболотний О. В. - 2016 рік

ЗАЙМЕННИК

§ 63. Присвійні займенники

538.

Н. в.

ваше палке бажання

твій щасливий день

Р. в.

вашого палкого бажання

твого щасливого дня

Д. в.

вашому палкому бажанню

твоєму щасливому дню (дневі)

Зн. в.

ваше палке бажання

твій щасливий день

Ор. в.

вашим палким бажанням

твоїм щасливим днем

М. в.

(на, у) вашому (вашім) палкому (палкім) бажанні (бажанню)

(на, у) твоєму (твоїм) щасливому (щасливім) дні (дню)

539. І. 1. Спинюся я і довго буду слухать, як ходить серпень по землі моїй (77. Костенко). 2. Краще черствий хліб у своєму домі, ніж різноманітність страв за чужим столом (Г. Сковорода). 3. Для нашого Федота не страшна ніяка робота (Нар. творчість). 4. Небо квіти пригортає до свого чола (В. Китайгородський). 5. Прийми ж мене, весно рожева, слугою твоєї краси (Олександр Олесь).

III. Свій — свого, своєму, свого (свій), своїм, (на, у) своєму (своїм).

541. І. 1) 3 особовим займенником: його поїли, їх збирав, її не знає. 2) 3 присвійним займенником: його постать, зір їх, її кохання.

II. Дівчина не запрошувала їх до кімнати. їхній візит був несподіваним.

542. 1. Пильнуй свого носа, а не чужого проса. 2. Від своєї тіні не сховаєшся. 3. Кожна лисиця свій хвостик хвалить. 4. Біля своїх нір і миші сміливі. 5. Усяка робота свого майстра чекає. 6. Син мій, а розум у нього свій.

544. 1. Я сказала, щоб Сергій подарував квіти своїй мамі. 2. Наталя сказала, щоб я подарував квіти своїй мамі. 3. Наталя сказала, щоб Сергій подарував мені квіти. 4. Наталя сказала, щоб ти подарував квіти своїй мамі.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.