Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Заболотний О. В. - 2016 рік

ПОВТОРЕННЯ В КІНЦІ РОКУ

§ 66. Лексикологія

560. II. а) Смуга, небосхил, шлях, поволі, вдивляючись, зоряна, простягнулась, напрямок, мандри, б) Чвалати, погейкувати.

III. Поволі — неспішно, повагом. Чвалати — тюпати, воліктися. Безконечна — нескінченна, безкрайня.

562. 1. Запозичені слова: кондиціонер, тостер, волейбол. Власне українські слова: працювати, мрія. 2. Слова активної лексики: учень, календар. Слова пасивної лексики: перст, кольчуга. 3. Архаїзми: їство, перст. Історизми: кошовий, булава. 4. Терміни: морфологія, атом. Загальновживані слова: бігти, гарний.

564. І. 1. Скайп дає змогу безплатно спілкуватися з будь-якою людиною в усьому світі. 2. На автомобільній стоянці встановили паркомат для оплати послуг паркування. 3. Боксер у своєму блозірозповів про підготовку до майбутнього поєдинку. 4. Сьогодні в прес-студії відбулася чат-конференція з доктором медичних наук Щепотіним (3 Інтернет-видання).

II. Андрійку, я нещодавно прочитала записи у твоєму блозі.

565. Багато галасу даремно — з великої хмари малий дощ; про смаки не сперечаються — у всякої Пашки свої замашки; доля допомагає сміливим — одвага або мед п’є, або сльози ллє; рахувати хвилі — байдики бити.

567. Не одяг прикрашає людину, а добрі справи

Ми дуже часто занадто клопочемося про свій зовнішній вигляд та одяг. На кого ми передусім звернемо увагу в натовпі? Звичайно, на гарно вдягнену людину з привабливою зовнішністю, модною зачіскою. Як часто в житті можна помилитися, якщо піддатися зовнішнім чарам! Людина може бути ошатно вдягнена, але коли вона гнівається, ображає інших, то стає зовсім не привабливою. Я вважаю, що головне в кожному — це його внутрішній світ, його знання, уміння, заслуги. Але найголовнішими є добрі вчинки. Саме вони насправді прикрашають людину.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.