Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Заболотний О. В. - 2016 рік

ПОВТОРЕННЯ В КІНЦІ РОКУ

§ 66. Лексикологія

560. II. а) Смуга, небосхил, шлях, поволі, вдивляючись, зоряна, простягнулась, напрямок, мандри, б) Чвалати, погейкувати.

III. Поволі — неспішно, повагом. Чвалати — тюпати, воліктися. Безконечна — нескінченна, безкрайня.

562. 1. Запозичені слова: кондиціонер, тостер, волейбол. Власне українські слова: працювати, мрія. 2. Слова активної лексики: учень, календар. Слова пасивної лексики: перст, кольчуга. 3. Архаїзми: їство, перст. Історизми: кошовий, булава. 4. Терміни: морфологія, атом. Загальновживані слова: бігти, гарний.

564. І. 1. Скайп дає змогу безплатно спілкуватися з будь-якою людиною в усьому світі. 2. На автомобільній стоянці встановили паркомат для оплати послуг паркування. 3. Боксер у своєму блозірозповів про підготовку до майбутнього поєдинку. 4. Сьогодні в прес-студії відбулася чат-конференція з доктором медичних наук Щепотіним (3 Інтернет-видання).

II. Андрійку, я нещодавно прочитала записи у твоєму блозі.

565. Багато галасу даремно — з великої хмари малий дощ; про смаки не сперечаються — у всякої Пашки свої замашки; доля допомагає сміливим — одвага або мед п’є, або сльози ллє; рахувати хвилі — байдики бити.

567. Не одяг прикрашає людину, а добрі справи

Ми дуже часто занадто клопочемося про свій зовнішній вигляд та одяг. На кого ми передусім звернемо увагу в натовпі? Звичайно, на гарно вдягнену людину з привабливою зовнішністю, модною зачіскою. Як часто в житті можна помилитися, якщо піддатися зовнішнім чарам! Людина може бути ошатно вдягнена, але коли вона гнівається, ображає інших, то стає зовсім не привабливою. Я вважаю, що головне в кожному — це його внутрішній світ, його знання, уміння, заслуги. Але найголовнішими є добрі вчинки. Саме вони насправді прикрашають людину.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити