Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Заболотний О. В. - 2016 рік

ЛЕКСИКОЛОГІЯ. ФРАЗЕОЛОГІЯ

§ 8. Активна й пасивна лексика

51. І. Архаїзми: лицедій, враг, супостат, спудеї, лодії, вої, дзигарі. Історизми: міщани, купці, кольчуги.

52. І. Ректи — говорити, ланіти — щоки, перст — палець, благий — добрий, десниця — рука, вакації — канікули, ратай — орач, піїт — поет, зигзиця — зозуля.

II. Навесні виходить на поле ратай.

53. Жлукто (посудина, у якій замочували білизну), прач (дерев’яний валок для вибивання білизни), рубель (дошка з ручкою і зарубками для качання білизни), ночви (посудина з розширеними доверху стінками); жбан (глекоподібний глиняний, дерев’яний чи металевий посуд), корець (кухоль чи ківш із держаком), куманець (керамічна фігурна посудина), гарнець (посудина, що вміщувала близько 3,3 л речовини), корчага (глиняна посудина з вузькою шийкою), вагани (довгаста дерев’яна миска), штоф (чотиригранна скляна посудина з короткою шийкою), ринки(глиняна миска, яка розширюється вгору), яндола (велика миска з двома вушками на краях); прядка (верстат для ручного прядіння), мотовило (пристрій для змотування пряжі), веретено(знаряддя для прядіння у вигляді тонкої палички із загостреними кінцями і потовщенням посередині), кужіль (прядиво, намотане на кілочок), починок (пряжа, намотана на веретено), кросна(ручний ткацький верстат; рама, на яку натягують тканину для вишивання), снівниця (пристрій, на якому снують основу тканини), терниця (знаряддя для тертя льону, конопель), сійці(підставка для сита), ступа (пристрій для лущення і подрібнення речовин), товкач (стрижень, яким розтирають шо-небудь у ступі), рогач (держак із двома заокругленими ріжками), коцюба(залізний прут із загнутим кінцем), копистка (лопатка для розмішування), сорок (мішечок для відціджування сиру), сак (сумка, торба з цупкої тканини), дзиглик (стільчик), коромисло (вигнута палиця з гачками на кінцях), помело (палиця з прив’язаним до неї пучком гілок, ганчірок), ліжник (домоткана ковдра).

54. II. Князь, престол, Київська Русь, королева, племена, ятвяги, ям, чудь, хани.

55. II. Жалюзі — 6 б., 6 зв. Комп’ютер — 8 б., 9 зв.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити