Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Заболотний О. В. - 2016 рік

УРОКИ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ

Тема 9. Письмовий твір-опис приміщення на основі особистих вражень у науковому стилі

602. III. Здавна українці з великою увагою ставилися до свого житла. Хату будували в певному місці, яке ретельно обирали майбутні господарі.

Кожна частина житла мала своє символічне значення. Піч символізувала собою родинне вогнище. Найсвятішим місцем у хаті було покуття. Так називали куток навпроти печі та місце біля нього. Там висіли прикрашені рушниками і пахучими травами ікони. Під іконами вздовж бічної стіни ставили стіл з довгими дерев'яними лавами. На покутті садили почесних гостей, молодят під час весілля, там ставили дідуха на Різдво. Посуд зберігали на спеціальних полицях — миснику, що містився збоку від дверей і над ними. Прикрашали житло вишиті рушники, але вони виконували й оберегову функцію. їх вішали над дверима, вікнами, стелили на столі. У кутку біля стіни зазвичай стояла дерев’яна скриня. У ній господиня зберігала святковий і буденний одяг, рушники, гроші, а також різноманітне зілля. Між піччю та протилежною до неї стіною будувати дерев’яний настил. Це піл. Удень його пристосовували для хатніх робіт, а вночі на ньому родина спала. На свята піл застеляли килимами. На стіні над цим спальним помостом часто прилаштовували жердки для одягу.

Українська хата — невід’ємна частина культури нашого народу. Вона є втіленням укладу життя українців.

603. II. Моя класна кімната розташована на другому поверсі. Вона не дуже велика, зате має троє великих вікон. Через них у клас потрапляє багато світла. Стіни світло-жовті, до половини оббиті дерев’яними панелями. У класній кімнаті на центральній стіні — дошка. Над дошкою — прикрашений вишитим рушничком портрет Тараса Шевченка. Праворуч від неї — стенд із плакатами, що подають загальну інформацію про нашу державу. У кутку біля дошки на підлозі стоїть діжка з невисокою пальмою. Парти стоять у три ряди. Біля вікна — застелений скатертиною учительський стіл, на ньому — букет у вазі. На підвіконнях стоять горщики з квітами. Біля дверей — велика шафа з книгами, якими можна користуватися під час різних уроків. Мені подобається моя класна кімната. Тут дуже затишно, є все необхідне для навчання.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.