Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Заболотний О. В. - 2016 рік

УРОКИ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ

Тема 11. Письмовий докладний переказ тексту-роздуму

605. IV. План

I. Зв’язок людини і природи.

II. Природа в небезпеці.

1. Забруднення довкілля.

2. Вирубування лісів.

3. Виснаження ґрунтів.

III. Люди мають змінити своє ставлення до планети.

Нам жити на цій планеті

Людина і природа мають тісний зв’язок, впливають одне на одного. Наше життя залежить від водойм, грунтів і лісів, повітря і сонця. Люди, на жаль, ще не вміють дякувати природі за все необхідне для їхнього існування.

Щороку на Землі зменшується площа територій, де є свіже повітря, чисті водойми, дикі звірі. Багато видів рослин і тварин зникає назавжди в результаті неконтрольованого знищення природних ландшафтів.

Енергетика, сільське господарство, автотранспорт, випробування нових видів зброї забруднюють навколишнє середовище багатьма небезпечними речовинами. Як підрахувати вчені, в океан кожного року потрапляє близько 1,5 млн тонн нафти. На сьогодні більш ніж 20 % поверхні Світового океану забруднено нафтою і нафтопродуктами. У цьому полягає головна небезпека, бо без океану зникне все живе на планеті.

Невпинно зменшуються площі лісового фонду внаслідок надмірного вирубування. Наприклад, 150-200 років тому майже 50 % площі суходолу було вкрито лісами, а сьогодні — менш як 30 %.

Через непродуманий спосіб господарювання різко знижується родючість ґрунтів.

Земля сама могла очищатися від забруднення протягом багатьох років. Але тепер природні комплекси материків і океанів, на жаль, не встигають знешкоджувати чимало видів небезпечних речовин. Тому люди повинні зрозуміти, що збереження життя на Землі пов’язано з тим, як вони турбуються про охорону навколишнього середовища.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити