Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Заболотний О. В. - 2016 рік

УРОКИ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ

Тема 14. Твір-опис природи за картиною в художньому стилі

608. ІІІ. План

1. Осінь господарює в природі.

2. Краса навколо.

3. Гармонія кольорів.

4. Пора прощання.

Промайнуло тепле літечко. Владною господинею в природі стала осінь. Вона прийшла несміливо, не наважилася відразу запанувати довкола. Спочатку прохолодними стали ранки, а потім осінь одягла дерева в розкішне вбрання жовтогарячих, багряних та вогненно-червоних кольорів. У ясний день їхні листочки виблискують на сонці розмаїттям відтінків.

Усе навколо розмальоване теплими барвами. Білокорі берізки в золотих шатах здаються зачарованими золотоволосими дівчатами. Трава вже пожухла і розстилається на галявині жовтим килимом. На поверхні тихої річки відбивається краса навколишньої природи. Вода не така тепла, як улітку, але все ще чиста й ніжно-синя. Небо вже не милує око блакиттю. Тепер воно вкрите білими, світло-сірими хмарками.

На узліссі притулилися невеличкі сільські хатинки. їхні дахи червоного, світло- фіолетового, блідо-зеленого кольорів, тому ці будиночки вдало доповнюють кольорову гаму навколо. Така гармонія зачаровує.

На жаль, цей святковий осінній пейзаж не довговічний. Але він передає красу прощання природи з теплою порою року, наповнює нас відчуттям спокою, упевненістю в тому, що після зими все знову відродиться. Осінь лагідно готує природу до зимового сну й наостанок яскраво та щедро її прикрашає.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити