Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Заболотний О. В. - 2016 рік

УРОКИ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ

Тема 18. Письмовий докладний переказ тексту художнього стилю з творчим завданням

617. III. Ліхтарник

Серед зелених луків і густих лісів текла річка. Була вона глибокою, повноводою, але спокійною. Береги річки буяли квітами й зеленню. Густа соковита трава вкривала землю. Високі дерева відбивалися у водній гладіні. Обидва береги, здавалося, виблискують тисячами осколків зелених самоцвітів. Багато часу несла річка свої прозорі води. По ній плавали човни й маленькі кораблики.

На березі річки жив ліхтарник. Увечері сідав він у човен і плив на середину ріки, щоб засвітити ліхтар. До світанку вогник мигав посеред ріки, указував шлях мандрівникам. Легенько накочуватися на берег хвилі — раділа ріка: люди її люблять, й вона людям потрібна.

Але якось людям стало треба багато дощок на столи й стільці. Вони повирубували ліси на берегах. Також люди вирішили, що зелені луки — це зайві розкоші. Тому зорали луки й посіяли кукурудзу.

Зміліли джерела, задихнулася від спраги ріка й загинула. Деякий час на тому місці, де плавали човни й кораблики, навесні журчав струмок, але потім засох. Замість річки з’явився город. Про неї нагадував лише стовп, до якого ліхтарник кожної весни прикріплював ліхтар.

Як тільки вечоріло, старий ліхтарник вирушав на капустяне поле й засвічував ліхтар на стовпі.

Маленький Сергійко питає:

— Дідусю, нащо ви засвічуєте ліхтар? Ріка ж давно зникла.

— Щоб люди краще бачили свою дурість.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити