Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Єрмоленко С. Я. - 2016 рік

ЛЕКСИКОЛОГІЯ. ФРАЗЕОЛОГІЯ

§ 14. Офіційно-ділова лексика

115.

Оформлення бібліотечної картки

1. Бібліотечну картку читач заповнює власноручно.

2. На першій сторінці читач записує:

а) прізвище, ім’я, по батькові:

б) рік народження:

в) клас;

г) адресу.

3. Власноручним підписом читач підтверджує своє ознайомлення з правилами користування бібліотекою.

116. Надійшло повідомлення, розглянути заяву, два аркуші, дві хвилини, двох присутніх, п’ять книжок, важливих висновків, зазначених пунктів, в отриманому листі.

117. Панове, листом, за розпорядженням, держадміністрації, відзначення, закладах, району, управління освіти, райдержадміністрації.

118. 1. До офіційно-ділової лексики належать слова: наказ, вельмишановний, довідка, ухвала, відповідальність, графік, повноваження, відповідно до, розгляд, заява.

2. Наказ президента, вельмишановний пане голово, ухвала зборів, відповідальність сторін, графік чергувань, повноваження депутатів, відповідно до наказу, заява про звільнення з роботи.

119. На вашу адресу надійшла бандероль. Нам слід надрукувати оголошення про чергові збори. Згідно з правилами поведінки в громадських місцях, у транспорті молодші повинні поступатися місцем старшим. Через стан здоров’я вчителька не вийшла на роботу.

120. Візитна картка, документ, ділові знайомства, відвідини, візити, налагоджування партнерських стосунків, між представниками установ, спеціальні правила, етикет користування, супровід до подарунків, за неофіційних обставин.

121. Вельмишановний пане! Дорогі наші друзі! Шановні пані та панове! Шановні добродії! Високошановна пані, прийміть найщиріші вітання з нагоди....

122.

-ція

-ення

резолюція

обстеження

конституція

переселення

ліквідація

посвідчення

періодизація

запровадження

драматизація

узгодження

еміграція

узаконення

націоналізація

встановлення

комплектація

відновлення

імміграція

повноваження

консультація

виправлення

рекомендація

привернення

госпіталізація

обговорення

мобілізація

оголошення

комбінація

заохочення

паспортизація

правопорушення

продовження

спостереження

відзначення

забезпечення


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.