Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Єрмоленко С. Я. - 2016 рік

МОРФОЛОГІЯ. ІМЕННИК

§ 29. Іменники - загальні та власні, конкретні абстрактні назви. Збірні іменники. Велика буква і лапки у власних назвах

223. Міста: Одеса, Миколаїв, Херсон, Запоріжжя, Донецьк, Кіровоград, Дніпропетровськ, Сімферополь.

Річки: Південний Буг, Дніпро.

Моря: Чорне море, Азовське море.

Гори: Кримські гори.

225. Шекспір (прізвище), «Отелло» (назва літературного твору), Котляревський (прізвище), «Наталка Полтавка» (назва літературного твору), Галина Сидорівна (ім'я та по батькові), «Ревізор» (назва літературного твору), Гоголь (прізвище), Ява (прізвисько), Станіславський, Немирович-Данченко (прізвища).

226. Тільки іменники з конкретним значенням є в рядку:

Б Карпати, Людмила, «Світоч», літак

227. 1. Обличчям відрізняються міста, і вдачею відмінні всі народи, і люди не однакові в породі, та спільні всім нам гідність і мета. 2. Триста розлук поміж нами було, триста прощань поміж нами. 3. Найпекучіші, пригоєні буденними клопотами болі разом тепер ожили, защеміли. 4. Я накосив лиш нервів добрий сніп та вимолотив радощів півжмені.

228. 2.

Іменники з конкретним значенням

Іменники з абстрактним значенням

келих, цар, Герри, на вогні, століття, річку, Бористеном, Скіфією, краї, по степах, Кочів- ками, кураї, бій, коня, з ріки, сон, сармати, готи, гуни, авари, печеніги, кипчаки, кроки, землю, над обрієм, доба, на грудях, стовпа

життя, смерть, літа, тяжінь

230. Під дубочками, на осонні — комашині купини. Зачувши тепло, у них копошиться невгамовна комашня. 2. Найнижчою ланкою козацької старшини були міські й сільські курінні отамани. 3. Шановне панство! Висловлюємо вам свою повагу. 4. Еліта цієї спільноти — козацька старшина — об’єкт мого дослідження. 5. У прибережних вербах щебече птаство, зелений комиш стоїть нерухомою лавою. 6. Заклопотана голота, зіщулившись од холоду, підтюпцем протискувалася серед шляхетно вбраних пань і панів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.