Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Єрмоленко С. Я. - 2016 рік

ПОВТОРЕННЯ, УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА ПОГЛИБЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО

§ 4. Складне речення. Розділові знаки у складному реченні

35. Багато чого змінилося на Русі за часів Володимира: князь скасував смертну кару, замінив покарання великим грошовим податком. Він допомагав бідним. На княжому дворі завжди можна було одержати одяг і їжу. За часів Володимира в Україні відкрилися перші школи, але тоді до навчання ставились із підозрою, а освічених людей вважали ледь не чародіями. Володимир силоміць примушував батьків віддавати дітей до школи.

36. Володимир першим із князів став карбувати власні монети. Вони були срібними. На деяких монетах був зображений герб Київської держави — тризуб. Походження тризуба дуже давнє. Археологи знайшли зображення тризуба, які зараховують до першого століття нашої ери. І сьогодні саме тризуб є державним символом України.

Національний прапор України — синьо-жовтий. Він теж доволі давнього походження. Поєднання цих двох кольорів можна побачити на гербах і прапорах нашого славного народу не лише з часів козацької вольниці, а значно раніше — за княжої доби української держави. Колір жовтий — колір хліба, життя, а колір синій — це колір неба, колір миру. Тому, мабуть, народ України й вибрав поєднання цих двох кольорів для свого національного прапора.

Національний гімн України — це урочиста пісня нашої державної єдності, яку більше століття тому написали поет Павло Чубинський та композитор Михайло Вербицький. Слова гімну, які були надруковані вперше в 1863 році, так припали до серця всім українцям, що вони навіть приписували їх Тарасові Григоровичу Шевченку!...

37. Не секрет, що тварини вміють самі себе лікувати. Є серед них чудові хірурги, які зцілюють комахам зламані лапки.

38. Я навчаюся, щоб стати необхідним людям. Адже з розумною, тобто освіченою людиною, усі хочуть спілкуватися, дружити, цікаво проводити дозвілля. А я вважаю, що це щастя, коли поруч із тобою люди з різними характерами й звичками, різним життєвим досвідом і умінням.

І кому цікавий дурень, обмежена, темна, безглузда людина? І навіщо такому дане єдине коротке життя? Не вчитися — це означає не жити.

39. Головні ознаки тексту:

✵ пов’язаність речень за змістом (темою);

✵ наявність головної думки та її розвиток;

✵ певна послідовність речень;

✵ зв’язок між реченнями за допомогою займенників, сполучників, синонімів, повторів, спільнокореневих слів.

Розповідь хлопця вважати текстом не можна, тому що вона не містить ознак тексту.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити