Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Єрмоленко С. Я. - 2016 рік

ПРИКМЕТНИК

§ 51. Написання -н- і -нн- у прикметниках

427. Циклонний, лимонний, обмінний, парканний, мільйонний, генний, баклажанний, вагонний, газонний, телефонний — ці прикметники утворені від іменників з основою на -нза допомогою суфікса -н-, відбувається подвоєння приголосних.

Голосний, бенкетний, кабінетний, вантажний, маскарадний, часописний, музейний, жирний, нічний, холодний — ці прикметники утворені від іменників з основою не на -н за допомогою суфікса -н-, подвоєння приголосних не відбувається.

428. У 1891 році до Києва з гастролями приїхав незрівнянний П. І. Чайковський. У глядацькому залі сидів студент київського музучилиша Рейнгольд Гліер. Митець, що виконував власні твори на сцені, здавався йому недосяжним. Музика лилась неспинним казковим водоспадом. Концерт мав несказанний успіх і несподівані наслідки. Юний Гліер, що мріяв про кар’єру скрипаля, відтепер твердо вирішив стати професійним композитором.

429. 1. Виразному, струнні, неперевершеним, дивовижним.

430. Страшенний, здоровенний, важенний, незліченний, незбагненний, незрівнянний, невблаганний, нездоланний, нескінченний, несказанний.

431. 1. Розумний, бідний, жадібний (з одним н), сторонній (з двома н).

2. Істинний, банний, щогодинний (з двома н), мирний (з одним н).

2. Прикметникові суфікси -анн(ий), -енн(ий), які вживаються для підкреслення найвищої міри ознаки, пишуться з двома н (невблаганний, нездоланний). Подібні прикметники завжди мають наголос на суфіксі, що відрізняє їх від дієприкметників, утворених від дієслівних коренів за допомогою суфіксів -ан(ий), -ен(ий):

3. Я дуже люблю музику. Вона є невід’ємною частиною мого життя. У мене є сучасний МР3-плеєр, і я можу слухати мої улюблені пісні щодня, навіть коли я гуляю по вулиці.

Мій улюблений гурт — «Друга ріка». На мою думку, цей гурт грає справжню музику, здатну достукатися до людських сердець. Члени цього рок-гурту завжди вміло поєднують у своїх піснях красу музики й тексту. Я маю диски з усіма їхніми альбомами.

433. Стосунки людей, які живуть душа в душу, можна охарактеризувати такими прикметниками: лагідні, спокійні, ніжні, доброзичливі, гарні, прекрасні.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити