Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Єрмоленко С. Я. - 2016 рік

ЧИСЛІВНИК

§ 54. Числівник: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль

449. Восьми (скількох?), шість (скільки?), дев’ять (скільки?).

Рибалка взагалі нічого не зловив. Відповідь — нуль. Це слово належить до числівників.

450. Два (скільки?), п’ять (скільки?), вісім (скільки?), дванадцять (скільки?), двадцять (скільки?), шістдесят' (скільки?), тисячу (скільки?), шістнадцятого (котрого?).

451. Чемпіон світу з класичної боротьби Іван Піддубний народився восьмого (Р. в.) жовтня тисяча вісімсот сімдесят першого (Р. в.) року на Полтавщині. Змалку звик до важкої праці селянина, що вимагала неабиякої фізичної сили.

Сімнадцятирічний1 Іван вирушив на заробітки і став працювати вантажником у севастопольському порту. А потім усе було як у казці...

Якось богатир потрапив до цирку. На другий (Зн. в.) день юнак знову прийшов на виставу і зачудовано стежив за виступами борців у манежі. На третій (Зн. в.) день не витримав і сам випробував свої сили у двобої. Сталося диво — здалося, що сили Івана потроїлися, і він переміг знаменитих борців. Це був початок кар’єри видатного спортсмена, протягом якої він виграв не одну (Зн. в.) сотню боїв.

452. Одинак, місто, тривога, сім’я, п’ятак.

Моєму братикові виповнився один рік. Сто років — це століття. Моєму дядькові тридцять років. Сім разів відміряй, а один — відріж. В акваріумі живе п’ять рибок.

453. 1. Сімнадцятирічний (прикм.), двобій (ім.), потроїлися (дієсл.), сотня (ім.).

2. Іменники і прикметник відмінюються, дієслово — дієвідмінюється.

454. Однобічність (ім.), по-перше (присл.), однозначний (прикм.), однокласниця (ім.), подвоєння (ім.), одноголосно (присл.), один (числ.), двоє (числ.), два (числ.), потрійний (прикм.), по-десяте (присл.), три (числ.), по-третє (присл.).

455. 1. Сім (Н. в.) погод надворі: сіє, віє, мутить, крутить, рве, зверху ллє, знизу мете. 2. Одне (Н. в.) сьогодні краще, ніж два (Н. в.) завтра. 3. Зігнувся в три (Зн. в.) погибелі. 4. Хто мовчить, той двох (Р. в.) навчить.

Примітка: Реч. 1, 2. Сполучення кількісного числівника в Н. в. та іменника є синтаксично неподільним словосполученням і розбирається як один член речення — підмет. Реч. 3. Три погибелі — фразеологізм і розбирається як один член речення.


1 Слово сімнадцятирічний — прикметник.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити