Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Єрмоленко С. Я. - 2016 рік

ЗАЙМЕННИК

§ 58. Займенник: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль

482. Та (яка?), її (чиє?), її (кого?), її (чиї?), вони (що?), хто (хто?), (до) них (до кого?), таке (яке?), (у) них (у чому?), таке (яке?), щось (що?), (до) тої (якої?), її (кого?).

483. Що таке балет? Це вид театральної вистави, який (який?, прикм.) об’єднує декілька (скільки?, числ.) речей: танець, оформлення сцени та музику. Деякі (які?, прикм.) балети мають сюжет, інші (які?, прикм.) просто відображають настрій. Балет — це мистецтво рухів; йому (чому?, їм.) близько 500 років. Воно виникло в Італії як вишукана розвага для гостей короля. У балеті танцюристи напружено й довго тренуються, щоб їхнє (чиє?, прикм.) тіло приймало найелегантніші і найгармонійніші пози.

484. Павло Вірський — видатний український хореограф, засновник і багаторічний керівник Державного академічного ансамблю народного танцю України. Він народився 25 лютого 1905 року в Одесі. Коли вразливий хлопчик якось потрапив у знаменитий Одеський театр опери та балету, його зачарував світ прекрасних дам і шляхетних рицарів. У цьому світі принц завжди перемагав злого чаклуна, а мистецтво робило всіх добрими, мудрішими, кращими.

485. Я завмер, неначе стовпчик,

Може, ми — одна сім'я:

Хлопчик-клен, горобчик-хлопчик

І звичайний хлопчик — я.

Треба в мами запитати,

Як мені їх називати.

486. Цей, хто, той, наше, кожен, всякому, свій, яке, тобі, я, (по) тому, що, воно, вона, (у) нім, мій, моя, усяке, своє, сам, себе, тебе.

487. 1 . Я, ти, ми (займ.), дитина (ім.).

2. Мій, твій (присв. займ.), вона (особовий займ.), наш (присв. займ.).

3. Щось, чийсь, скількись (займ.), гарний (прикм.).

488. 2. а) два іменники І відміни: славу, грацію;

б) два іменники з подовжений м'яким приголосним: обличчя, завзяття;

в) один прикметник найвищого ступеня порівняння: найрізноманітніші;

г) два займенники, співвідносні з іменником: він, його;

ґ) два займенники, співвідносні з прикметником: якусь, всіх.

489. 1. Гопак — національний танок нашої Батьківщини. 2. Цей танок мас свої властивості. 3. Він демонструє силу, спритність, героїзм і шляхетність. 4. Будь-хто з глядачів зауважить його імпровізаційність. 5. Кожний елемент танцю — і шпагат, і павучок — не залишить вас байдужим.

2. Я захоплююсь різноманітними танцями, зокрема українськими народними. Українські народні танці, запальні і ліричні, нестримні і повільні, полонили весь світ. У них яскраво виявляється характер, висока і самобутня культура нашого народу.

Нещодавно мені пощастило відвідати концерт у філармонії, де виступав ансамбль народного танцю «Надзбручанка». Від виступу танцюристів я отримав стільки вражень, що вистачило на деякий час.

Найбільше мені подобається гопак. Він мене просто вражає. Це такий емоційний танець! На сцені миготять червоні та зелені плахти дівчат, майорять вінки, стрічки, бряжчить намисто. Хлопці в червоних жупанах та зелених шароварах виробляють ногами щось неймовірне!

Ніхто на концерті не помітив, як промайнув час. Кожен знає — спілкування зі справжнім мистецтвом приносить море задоволення.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити