Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Єрмоленко С. Я. - 2016 рік

ЗАЙМЕННИК

§ 59. Розряди займенників за значенням

490. 1. Сама надія ніколи не гріє. 2. Не сам гвіздок лізе в стіну, його молотком забивають. 6. Навчай інших — і сам навчишся. 7. Всяк правду знає, та не всяк про неї дбає.

491. 1. Хто (пит.) перший увів вас (особ.) у світ театру? 2. Коли1 останній раз ви (особ.) відвідували театр? 3. Що (пит.) вас (особ.) найбільше вразило на виставі? 4. Який (пит.) герой викликав у вас (особ.) почу гтя жалощів, співчуття, який (пит.) — поваги? 5. Чия (особ.) акторська гра здалася вам (особ.) найвдалішою?

492. Театр, як ми знаємо, пройшов довгий шлях розвитку. Першими акторами були скоморохи. Вони влаштовували потішні видовища на майданах і ярмарках. Перша українська театральна вистава відбулася на ярмарку в м. Кам’янці-Бузькій на Львівщині 1619 року, де вчитель Гаватович поставив зі своїми учнями дві п’єси. Перший український стаціонарний професійний театр заснував 1906 року в Полтаві Микола Садовський. Спочатку цей театр був мандрівним, а згодом для нього орендували приміщення в Києві. Перший театр для дітей виник на початку XX ст. як аматорський. То були дитячі вистави і Євпаторії, а також вистави М. Кропивницького на Харківщині. У Києві аматорський гурток поставив опери М. Лисенка «Пан Коцький» та «Коза-дереза».

493. 1. 1. Особові займенники: ми, ти, він, вона, воно, вони.

2. Вказівні займенники: цей, той, такий, стільки, оцей.

3. Присвійні займенники: мій, свій, наш, ваш, їхній.

4. Заперечні займенники: ніхто, аніщо, ніякий, нічий, ніскільки, аніхто, аніщо, анічий, аніякий.

2. Зворотній займенник: себе.

Питальні займенники: хто? що? який? чий? котрий? скільки?

Відносні займенники: хто, що, який, чий, котрий, скільки.

Неозначені займенники: будь-хто, хто-небудь, казна-хто, хтозна-хто, дехто, абихто, будь-що, будь-який, дечий, абиякий тощо.

494. Який — хто, що, чий (відносні);

йому — вона, ми, ти, ви (особові);

кожен — весь, усякий, сам (означальні);

інших — самий, жодний, кожний (означальні);

він — вони, я, ми, вони (особові);

для яких — чий, котрий, скільки (відносні).

496. Десь колись2 із кимось хтось

У чомусь поклали щось.

І кудись його сховали,

Бо про когось дещо взнали.

Та воно і досі є,

Знайдеш — буде все твоє.

497. «Хто (відн.) хоч раз чув її спів — то задушевно-смутний, то запально-веселий, хто бачив, як майже буквально літає вона в огненному танці, той ніколи цього не забуде» (М. Рильський).


1 Слово коли — прислівник.

2 Слова десь, колись, кудись — неозначені прислівники.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити