Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Єрмоленко С. Я. - 2016 рік

ЗВ'ЯЗНЕ МОВЛЕННЯ

§ 78. Письмовий твір-опис природи в художньому стилі за картиною

585. 2. З середини неба дивиться місяць. Безмежне склепіння небесне розійшлося, розширилось іще безмежніш. Горить і дише воно. Земля вся в срібному світлі; а дивне повітря віє і теплом, і прохолодою, і дише млостю, і розливає океан пахощів. Нерухомо, натхненно стали гаї, виповнені темрявою, і кинули велетенську тінь од себе. Тихі та спокійні ці стави; холод і морок вод їх похмуро оточений темно-зеленими стінами садів. Незаймані гущавини черешень та черемухи боязко простягли своє коріння в студені джерела і шепочуть іноді листям, немов сердячись та гніваючись, коли прекрасний зальотник — нічний вітер, закравшися зненацька, цілує їх. Увесь ландшафт спить. А вгорі все дише, все чудове, все урочисте. І раптом усе ожило: і гаї, і стави, і степи. Котиться величний грім українського солов’я, і здається, що й мі заслухався його посеред неба... Як зачароване, дрімає на пагорбі село. Ще біліше, ще краще блищать проти місяця гурти хат; ще сліпучіше вирізують темряви низькі їх стіни.

587. 2. — Що зображено на передньому плані картини? — На передньому плані картини зображено річку1, комиші, кущі, човен і весляра в човні.

— Що зображено на другому плані картини? — На другому плані картини зображено гору, небо і хмари.

— Яка кольорова гама переважає на полотні художника? — На полотні художника переважає тепла кольорова гама.

— Який стан природи передав художник? — Художник зобразив природу у стані спокою і тиші.

— Як зображено воду, дерева, небо? — Вода, дерева перебувають у стані цілковитого спокою. Видно, що немає вітру. На небі зображені поодинокі хмарки. Вони золотаві від сонця.

— За якими ознаками можна дізнатися про час доби, відтворений на картині? — За кольором неба і дерев.

— Який загальний настрій передано на картині? —На картині передано ліричний настрій.

— Який заголовок найточніше передає враження від пейзажу? — Тиша на річці.

2. Українська природа дуже гарна. Картина створює ліричний настрій. Художник майстерно змалював стан цілковитого спокою природи.

588. Сергій Васильківський — видатний український художник XIX ст. Він народився у 1854 році в мальовничому місті Ізюм Харківської губернії, у сім’ї писаря. Середовище і оточення, в якому зростав майбутній художник, було особливо благодатним для формування його творчої особистості. Його дід-чумак, який походив з козацького роду, привив молодому Сергію інтерес до української старовини, а мати — любов до народних пісень і фольклору.

Найвідоміші картини Васильківського — «Козачий пікет», «Козача левада», «Сторожа запорізьких вольностей».

Сергій Васильківський вважається неперевершеним майстром українського пейзажу. Одним з найкращих його пейзажів є картина «Козача гора» (1990-ті рр.).

На картині зображено знамениту Козачу гору, яка розташована на околицях містечка Змієва поблизу Харкова.

На першому плані картини зображено річку Сіверський Донець. Тихо і величаво несе вона свої води. Ні хвильки немає на її поверхні. І лише селянин у човні порушую її спокій своїм веслом. Чоловік, напевно, згадує, якими звитяжними були колись українські козаки. У дзеркалі річки відбивається передвечірнє небо; дерева, залиті сонячним сяйвом.

На задньому плані картини — сама Козача гора, а над нею — бездонне небо, по якому де-не-де пропливають золоті хмаринки.

Художнику вдалося передати нерухомість повітря, створити настрій цілковитого спокою.

Картина мені дуже сподобалася. Я люблю полотна французьких імпресіоністів, і картина нашого українського художника нагадала мені роботи знаменитого француза Клода Моне.


1 На картині Сергія Васильківського зображено річку Донець поблизу Козачої гори у Змієві.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити