Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Єрмоленко С. Я. - 2016 рік

ЗВ'ЯЗНЕ МОВЛЕННЯ

§ 79. Письмовий твір-роздум у художньому стилі про вчинки людей на основі власних спостережень і вражень

590.

«Беріть так!»

Мене дуже вразило оповідання Ю. Мушкетика «Черевики». Я багато читав про Велику Вітчизняну війну, і знаю, через які поневіряння пройшов народ, поки не здобув перемогу.

Не лише дорослі, а й діти допомагали кувати перемогу. Гідним подиву й захоплення виявився вчинок хлопчика з оповідання 10. Мушкетика. Люди в ті часи потерпали від голоду, і на ті гроші, що малий мав виручити від продажу пампушок, можна було накупити багато їжі і навіть одягу та взуття. Але хлопчик побачив, що солдати страшенно втомлені й голодні, тому пожалів їх і не зміг взяти з них гроші за пампушки, сказавши: «Беріть так!»

Не завжди люди на добро відповідають добром. Але все ж таки у більшості випадків твоє добро тобі й повертається. Так сталося і цього разу. Вусатий солдат подарував хлопцеві солдатські черевики, побачивши, що той босий.

Я вважаю, що завжди в житті потрібно робити добро, не чекаючи нічого взамін. І добро обов’язково повернеться тобі сторицею.

591. Основна думка: потрібно з любов’ю ставитися до природи, і вона віддячить вам своєю неповторною красою.

Тимко дуже любить природу, і тому він не зміг скосити лугову царицю — ромашку. Він вчинив дуже красиво і шляхетно.

592.

Шляхетний вчинок

Я хочу розповісти про вчинок моєї мами. На початку осені до неї на роботу прибився собака породи англійський хорт. Він був дуже гарний, але виснажений і поранений.

Моя мама не могла залишити в біді бідолашну тварину. Вона завела його до себе в кабінет, а потім стала думати, як врятувати собаку.

У кабінеті мама напоїла і нагодувала тварину. Пес був дуже вдячний, про це свідчив його погляд. Перша думка була взяти тварину додому. Але ж у нас вже є пес, і доволі великий. Два собаки в маленькій квартирі ужитися не змогли б. Тоді мама зателефонувала в товариство захисту тварин «Ноїв ковчег» і повідомила про ситуацію. Разом з головою товариства вони влаштували хорта в притулок для собак. Після цього у ЗМІ було розміщено оголошення про тварину. За кілька днів хорт знайшов собі нового господаря, який був дуже задоволений, що отримав такого гарного собаку.

Я пишаюся своєю мамою, тому що вона ніколи не пройде повз чуже горе, завжди допоможе не лише людині, а й тварині. Мамин вчинок я вважаю дуже шляхетним. Ще одна безпритульна тварина знайшла собі дім!


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити