Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Єрмоленко С. Я. - 2016 рік

ЗВ'ЯЗНЕ МОВЛЕННЯ

§ 81. Замітка в газету - роздум про вчинки людей

595. Текст належить до публіцистичного стилю, тому що його мета — надати інформацію про подію, вплинути на читача, викликати в нього гордість за українських спортсменів.

596. 1. Це розповідь з елементами роздуму.

2. Тема: стосунки дорослих і дітей.

Основна думка: дорослі у стосунках зі своїми дітьми мають бути дуже терплячими.

У замітці-роздумі йдеться про те, як деякі батьки вчиняють зі своїми дітьми: вони кричать на них, б’ють, висмикують з гурту інших дітей.

3. У поданій замітці-роздумі повідомляється про вчинки людей (нетерпляче поводження батьків з дітьми), дається оцінка цим учинкам (засудження тих батьків, які не вміють поводиться з дітьми). Автор замітки висловив своє ставлення до повідомлення і наштовхує читача на роздуми з цього приводу.

597. 1.У мене потепліло на душі. Хлопчик нагадав дорослим: природі не варто завдавати болю.

2. Я схвально ставлюся до вчинку хлопця. Він розуміє, що природу потрібно берегти. Викликають повагу також і батьки, які дослухалися до заклику хлопчика. Я так само не люблю, коли нищать природу, і ніколи не збираю лісових квітів.

598. Учні 6-го класу нашої школи зібралися біля одного з викопаних ставків біля міського стадіону, щоб скупатися. Вирішили, що спочатку плаватимуть хлопчики, а згодом у воду зайдуть дівчатка. Допоки подруги плескалися у прохолодній воді, Оленка боязко трималася біля берега — дівчинка не вміла плавати. Якоїсь миті їй закортіло показати однокласникам, що не гірше кожного з них може триматися на воді. Оленка відштовхнулася від берега, пропливла п’ять метрів, опинилася на глибшому місці й почала тонути.

Першим зорієнтувався і кинувся на допомогу потопельниці Сергійко Симончук. Хлопець пірнув під дівчинку і виштовхав її на поверхню, а тоді виніс на берег, не давши їй захлинутися водою. Оговтавшись, школярі розійшлися по домівках, не знадобилася госпіталізація й дівчинці.

Увечері у помешкання Симончуків прийшли батьки Оленки, щоб подякувати Сергієві за спасіння їхньої доньки. Батьки зі здивуванням дивилися на свого сина — він навіть не розповів їм про свій шляхетний вчинок. Хлопчик сказав: «Потрібно не кричати про добро, а просто його робити».

Отакий скромний герой навчається з нами в одному класі.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити