Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Глазова О. П. - 2016 рік

МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ

§ 21. Число іменників. Іменники, що мають форми тільки однини або тільки множини

217. 1. Коли мати виряджала сина в далеку дорогу, вона дарувала йому вишитий рушник (одн.). 2. Цілує сонце рушники (мн.) у чистій материній хаті. 3. Пісня (одн.) любові й дитинства в серці бринить, як струна. 4. Люблю пісні (мн.) мойого краю!

218. 1. Ти за спини інших не ховайся — слово «совість» (тільки одн.) завжди в однині. 2. У кожного з нас Україна (тільки одн.) — одна, хоч і скільки мільйонів нас буде. 3. Годі, діброво, тобі сумувати. Глянь, зеленіють високі Карпати (тільки мн.). 4. За ворітьми (тільки мн.) долина, в тій долині калина.

219. 1. Яке коріння (с. р.), таке й насіння. 2. Куди вітер дме, туди гілля (с. р.) хилиться. 3. Знявши голову, за волоссям (с. р.) не плачуть. 4. Не носи сміття (с. р.) під чужу хату. 5. Зимою бійся вовка, а літом мушви (ж. р.).

220. Колоски — колосся (с. р.),

листки — листя (с. р.),

птахи — птаство (с. р.);

камені — каміння (с. р.);

ворони — вороння (с. р.),

жінки — жіноцтво (с. р.),

студенти — студентство (с. р.),

діти — дітвора (ж. р.).

Колосся аж похилилося під вагою зерна. Голосисте птаство славить весну. Листя на деревах пожовтіло.

222. 1. Особливо шанували наші предки перелітну птицю: ластівок, жайворон­ків, лебедів, журавлів, лелек. 2. Бука тут росте багато в закарпатському краю. 3. У темнім лісі за горами зібравсь усякий звір. 4. А у воді риба: і щучки, і линки, і краснопер.

З метою узагальнення форма однини може бути вжита замість форми множини.

Речення, ускладнені однорідними членами: 1. Особливо шанували наші предки перелітну птицю: ластівок, жайворонків, лебедів, журавлів, лелек. (УС: О, О, О, О.) 4. А у воді риба: і щучки, і линки, і краснопер (УС: і О, і О, і О.)


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити