Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Глазова О. П. - 2016 рік

МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ

§ 25. Написання та відмінювання імен по батькові

315. 1. Учитель Василь Ілліч учив: «Кожну мить існування слід прожити роз­важливо, піднесено, свідомо, шляхетно». 2. З’являється вихователь Борис Савич (Савович), і все одразу переінакшується, бо цього вихователя хлопці побоюються. 3. Свирид Якович пригорнув доньку до себе і величезною матроською долонею пог­ладив її волосся. 4. Іван Лукич був людиною м’якої, навіть ніжної вдачі.

316. 1. Пісні Марії Гордіївни (Р. в.) Чурай «Засвіт встали козаченьки», «Приле­тіла зозуленька», «Зелений барвіночку» підхопив народ. 2. Батько називав Василька Василем Івановичем (Ор. в.) ніби жартома, але насправді цим підкреслював свою пошану до людини ще і малої, але вільної. 3. Це були найкращі хвилини в житті Хоми Хомовича (Р. в.). 4. Всі любили і поважали Любов Іванівну (Зн. в.).

318. 1. З прибуттям вас, Інно Федорівно (Кл. в.)! 2. Людмило Петрівно (Кл. в.)! Можливо, й незручно, та я вам від щирого серця скажу: «Учіть і учіть географії учнів, щоб землю пізнали свою і чужу». 3. «Що ж, Павле Трохимовичу (Кл. в.), — сказав директор. — Беру тебе під свою відповідальність. Будеш у нас відмінником». 4. І чого це ви, Степане Миколайовичу (Кл. в.), наче зранку не на ту ногу встали?

1. У середині речення звертання виділяється з двох боків комами. На початку ре­чення звертання може відділятися комою або знаком оклику. У кінці речення перед звертанням ставимо кому, а після нього — розділовий знак відповідно до типу речення за метою висловлювання.

2. Людмило Петрівно! Можливо, й незручно, та я вам від щирого серця скажу: «Учіть і учіть географії учнів, щоб землю пізнали свою і чужу». (Са: «Пм».) «Що ж, Павле Трохимовичу, — сказав директор. — Беру тебе під свою відповідальність. Будеш у нас відмінником». («Пм, — са. — Пм».)

319. Іване Петровичу, Ольго Кирилівно, Миколо Семеновичу, Олено Микитів­но, Юліє Юріївно, Валерію Ігоровичу.

320. Подякуйте Ігорю Івановичу (Д. в.). Прийдіть на консультацію до Надії Олександрівни (Р. в.). Перекажіть Сергію Святославовичу (Д. в.). Узгодьте з Ліною Миколаївною (Ор. в.).

Примітка. Слід вставити імена своїх учителів!


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.