Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Глазова О. П. - 2016 рік

ПРИКМЕТНИК

§ 33. Написання -нн- і -н- у прикметниках

394. Збіг приголосних на межі кореня і суфікса.

Збіг приголосних на межі кореня і суфікса.

Збіг приголосних на межі кореня і суфікса.

395. Закон — законний; кордон — прикордонний; телефон — телефонний; за­бобони — забобонний; сіни — сінний; глина — глиняний; вогонь — вогняний; чайка — чаїний; скло — скляний.

396. 1. Люби життя у боротьбі щоденній. 2. Дала Вкраїна крила соколині. 3. Не марнуй хвилин безцінних. 4. Пташиним дзвоном повниться земля. 5. Пригадуєте коропиний став у Сосонці? 6. Загула невпинна пісня. 7. Старовинної пісню мати вишиває голоском.

398. Незліченний (наголос падає на суфікс, пишемо -нн-) — дуже великий; не­злічений (наголос не падає на суфікс, пишемо -н-) — якого не порахували.

Незбагненний (наголос падає на суфікс, пишемо -нн-) — незрозумілий, неосяж­ний, надзвичайний; незбагнений (наголос не падає на суфікс, пишемо -н-) — якого не збагнули, не зрозуміли.

401. 1. Краса несказанна була та цариця. 2. Краса душі — скарби нетлінні, що їх плекати ми повинні. 3. У житті кожної людини рано чи пізно настає зоряний час. 4. Сонце радісно вставало, сонну землю цілувало. 5. Мелодію прядуть бджолині хори на цвіті. 6. А невблаганний час минав. 7. І ось уже всі квіти і травини видаються височенним та густим лісом.

Сонне царство — 1) якась кількість людей, охоплена сном; 2) стан, коли всі за­синають, сплять.

Рання пташка — людина, що рано встає, рано починає працювати.

Пташиного молока бракує — про межу, вершину всіх бажань.

Осине гніздо — місце зосередження, притулок антигромадських або аморальних, злочинних елементів.

Будувати повітряні замки — фантазувати, плекати химерні, нездійсненні, відір­вані від життя плани, надії.

Сонне — пишемо -нн-, тому що прикметник утворений від іменника на -н- сон; рання — пишемо -нн-, тому що прикметник утворений від прислівника на -н- рано; пта­шиного — пишемо -н-, тому що прикметник утворений від іменника птах за допомогою суфікса -ин-; осине — пишемо -н-, тому що прикметник утворений від іменника птах за допомогою суфікса -ин-; повітряні — пишемо -н-, тому що прикметник утворений від іменника птах за допомогою суфікса -ян-.

Речення: Рання пташка дзьобик чистить, а пізня від сонця очі мружить. Слід мис­лити тверезо, а не будувати повітряні замки.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.