Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Глазова О. П. - 2016 рік

ЗАЙМЕННИК

§ 42. Питальні і відносні займенники

479. У першій колонці — питальні займенники; у другій — відносні.

✵ Речення першої колонки є питальними.

✵ Речення другої колонки є складними, адже вони мають по дві граматичні основи, їх частини поєднано між собою за допомогою займенників.

✵ У реченнях першої колонки займенники вживаються для вираження питань, за їх допомогою будується питальне речення. Займенники у реченнях другої колонки вжива­ються для зв'язку частин складного речення.

480. 1. Хто (пит.) наш народ? Яка (тип.) у нього доля? 2. Тільки тим історія належить, хто (відн.) сьогодні бореться й живе. 3. Сіється, сіється сніг... Що (пит.) я зробив? Що (пит.) не зміг? 4. Нехай не знає втоми та рука, що (відн.) добре зерно в добру землю сіє.

✵ 1. Котра зараз година? 2. На котрому поверсі ти живеш? (пит.) — 3. Ой неща­слива та дівчинонька, котра любить козака. 4. Дерево, котре зламала буря, розпиляли на дрова, (відн.)

1. Який твій улюблений колір? 2. Яких тварин ти любиш? (пит.) — 3. Я повер­нувся за портфелем, у якому були підручники. 4. Від нас пішла вчителька математики, яку я дуже любив. (відн.)

481. 3. Хто (Н. в.) вдень у небі гуляє, а ввечері на землю сідає? (Сонце.) 4. У чому (Р. в.) дірки не вивертиш? (У воді.) 5. Якою (Ор. в.) бочкою по воду їдуть? (Порожньою.) 6. Якого (Р. в.) каменя немає в морі? (Сухого.)

482. 1. Ой чим (тип., Ор. в.) же ти, мій краю, закрасився? 2. Мені дорога лише земля, з якої (відн., Р. в.) я росту. 3. Якого (пит., Зн. в.) коня тобі серед поля вготовила доля? 4. Учися пробачати, юний друже, якою (відн., Ор. в.) б кривда не була. 5. Живе поезія у мові, якої (відн., Р. в.) мати вчила нас. 6. Із ким (пит., Ор. в.) ти всю ніченьку, пташко, співала в своєму саду? 7. Та до кого (пит., Р. в.) ж я літатиму? Кому (пит., Д. в.) в очі заглядатиму? 8. Під чиїм (пит., Ор. в.) же, коню, ми вікном?

Н. в.

який словник

чия книжка

котре приладдя

чиї поради

скільки зусиль

Р. в.

якого словника

чиєї книжки

котрого приладдя

чиєї поради

скількох зусиль

Д. В.

якому словнику

чиїй книжці

котрому приладдю

чиїй пораді

скільком зусиллям

Зн. в.

який словник

чию книжку

котре приладдя

чию пораду

скільки зусиль

Ор. в.

яким словником

чиєю книжкою

котрим приладдям

чиєю порадою

скількома зусиллями

М. в.

(у) якому словнику

(у) чиїй книжці

(у) котрому приладді

(у) чиїй пораді

(у) скількох зусиллях

483. 2. Копали цей колодязь чумаки, чиї (відн.) дороги пролягали в цих степах. 3. Ми працю любимо, що (відн.) в творчість перейшла. 5. Є в світі речі, від яких (відн.) душа сія.

Відносні займенники вживаються для зв'язку частин складного речення.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити