Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Глазова О. П. - 2016 рік

ПОВТОРЕННЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО

Словотвір і орфографія

516. Заспівала — префіксальний;

розтопила — префіксальний;

засвітила — префіксальний;

підсніжничків — префікс.-суфікс.;

вісничків — суфіксальний;

первоцвіти — складання основ;

рожево-голубою — склад. основ;

піднебесна — префіксальний;

вись — безафіксн.;

подорожників — префікс.-суфікс.;

марево — суфіксальний;

вариво — суфіксальний.

517. 1. Перелилася на терасу молочна (молоко) піна черемшин. 2. Соняшники розкішними золотими решетами пересівали сонячне (сонце) проміння. 3. Наснились мальви, рута-м’ята і скрип криничний (криниця) журавля. 4. Кожний ніжний рух сердечний (серце) в пісню срібну переллю.

518. Черкаський — Черкащина; харківський — Харківщина; прилуцький — Прилуччина; донецький — Донеччина; Васильківський — Васильківщина.

519. Турок — турецький; німець — німецький; Рига — ризький; Париж — па­ризький; узбек — узбецький; товариш — товариський; брат — братський.

520. 1. Військо Запорозьке поверта з походу, відчиняє Київ Золоті ворота. 2. Колись французький інженер Боплан козацький одяг змалював, намети, укріплення, гармати та мушкети. 3. В руках тримаю пишний коровай, що пахне так черкаськими степами. 4. Чумацький Шлях аж сяє в позолоті. 5. Юнацький вік ми не змарнуєм вітром в полі.

521. Ткач — ткацтво; кравець — кравецтво; боягуз — боягузтво; птах — птаст­во; представник — представництво; агент — агентство; товариш — товариство; сту­дент — студентство.

522. 1. Чуле серце краєвиди полонили. 2. Лоскотав обличчя водограй. 3. Три­кутником летять додому гуси. 4. Сонце лине в небокрузі. 5. А клей з каштаном що­днини нишком свій ріст рівняють на телевишку!

• Усі виділені слова утворені способом складання основ або слів.

• Спортзал, ООН, медуніверситет, МАН, СТО — це все складноскорочені слова.

Я тричі на тиждень займаюсь у спортзалі. Я мрію навчатись в медуніверситеті, для цього я відвідую заняття МАН. Мій батько працює на СТО. ООН було утворено в 1946 р.

523. Пів-Європи, пів-Азії, пів-Полтави, півміста, піввулиці, півбудинку, пів-книжки, пів-Вінниці, пів-Львова, пів-Житомира.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.