Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА. 6 клас» Глазова О. П. - 2016 рік

ЛЕКСИКОЛОГІЯ. ФРАЗЕОЛОГІЯ

§ 8. Просторічні слова

98. Просторічні слова: тачка (сленг), мент (.жаргон), не хватало (русизм), поді- журю (русизм).

У художніх творах просторіччя вживається для підкреслення мови персонажу або для надання тексту комічності.

99. 1. Я хотів порадитися, бо в мене щось у машині стукає. 2. Чого це ви такі нервові? Перший злочин тягне за собою другий, а потім прийде покарання. 3. Живемо ми гарно, жити нам любо в селі нашім тихім.

100. Автор засуджує таке мовне явище, як суржик.

Прівєт — привіт, добридень, добрий день.

Кароче — отже.

Конєшно — звичайно, звісно, певна річ, авжеж, аякже.

Ладно — добре, гаразд, згода.

Успокойся — вгамуйся, заспокойся.

Не спитається — не рахується.

Воопще — узагалі, взагалі1.

101. Навчатися гарного, спокійного, інтелігентного мовлення треба довго й наполегливо. Для цього потрібно прислухатися, запам’ятовувати, багато читати. Наше мовлення — найважливіша частина не лише нашої поведінки, нашої душі, розуму, а й нашої здатності не піддаватися шкідливому впливу оточення, навіть якщо воно затягує.

Інтелігентний — розумово розвинутий, освічений, культурний, здатний до ро­зумової праці, маючий спеціальні знання з різних галузей науки, культури, техніки.

Інтелігентне мовлення людини налаштовує на позитивне ставлення до неї, а гру­бе, неграмотне мовлення відштовхує.

_________________________________

1 Ці слова належать до шкільного сленгу, тому не слід вживати ні їх суржиковий варіант, ні український відповідник. Якщо учень скаже: «Кароче, я, тіпа, не вивчив англійську», то так само вульгарно буде звучати й літературний відповідник сленгового слова: «Коротше, я, ти­пу, не вивчив англійську». Суть не в тому, шо сленг суржиковий, а втому, що його взагалі не слід вживати.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.