Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 7 клас - 2015 рік

§ 11. МАЙБУТНІЙ ЧАС

Вправа 102

I. Розказувати — розказуватиму, буду розказувати (недок.в.).

Обточувати — обточуватиму, буду обточувати (недок.в.).

Ростити — роститиму, буду ростити (недок.в.).

Визначати — визначатиму—буду визначати (недок.в.).

Визначатися — визначатимуся, буду визначатися (недок.в.).

II. (недок.в.).

Вправа 103

I. 1. Усе минеться, одна правда останеться. 2. Що посієш, те й пожнеш. 3. Раз опечешся, другий — остережешся. 4. На чужому коні не наїздишся, на чужому добрі не забагатієш. 5. З добрим поживеш — добро й переймеш, з лихим зійдешся — й свого позбудешся.

II. Поважай старих, бо й сам старим будеш. Старого горобця на полову не зловиш. Багатий їсть, коли що схоче, а вбогий — коли що трапиться. Бідний на сорочку старається, а багатий і кожуха цурається.

Вправа 104

Я шкодуватиму, відчинятиму

Ти шкодуватимеш, відчинятимеш

Він —

Вона — шкодуватиме, відчинятиме

Воно —

Ми шкодуватимемо, відчинятимемо

Ви шкодуватимете, відчинятимете

Вони шкодуватимуть, відчинятимуть

Вправа 105

Будеш співати — співатимеш (2 ос. одн.). будемо спати — спатимемо (1 ос. ми.), буде купатися — купатиметься (3 ос. одн.), будете шукати — шукатимете (2 ос. множ.), будуть писати — писати муть (3 ос. ми.), буду тримати — три матиму (1 ос. одн.), будете вимагати вимагатимете (2 ос. множ.), будеш декламувати — декламуватимеш (2 ос. одн.), будемо ремонтувати — ремонту на тимеш (1 ос. мн.).

II. Сьогодні, Сергійку, ти декламувати меш вірші Т. Шевченка.

Вправа 106

I. Піду — йтиму, буду йти. Попри шу — проситиму, буду просити. Знай ду — шукатиму, буду шукати. Перс йду — переходитиму, буду переходити. Покажуть — показуватимуть, будуть показувати.

II. Полонина — безліса ділянка верх нього поясу Українських Карпат, яка використовується для пасовиська та сінокосу. Кичера — гора, вкрита вся лісом, крім вершини. Бескид — круте урвище, провалля. Діброва — група типів лісу, що характеризуються багатими ґрунти ми і мегатрофною рослинністю з домінуванням дуба в лісостанах.

Вправа 108

Вправа 109

Вправа 110

Неозначена форма

Минулий час

Теперішній час

Майбутній час

Пам’ятати

перевезти

перевозити

захистити

відчинити

відчиняти

малювати

пам’ятав

перевіз

перевозив

захистив

відчинив

відчиняв

малював

пам’ятаю

перевожу

захищаю

відчиняю

відчиняю

малюю

пам’ятатиму

перевезу

перевозитиму

захищатиму

відчиню

відчинятиму

малюватиму

Вправа 111

Навести цікаві факти, загорнути в папір, змусити працювати, наводити приклади, навчати правил поведінки, брати участь у змаганні, вимкнути світло, покласти олівець.

Кореспондент газети «Вісті» запропонував учням 8 класу навести цікаві факти з життя школи. Хлопчики й дівчатка готувалися брати участь у змаганнях.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.