Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 7 клас - 2015 рік

§ 18. ДІЄПРИКМЕТНИК ЯК ОСОБЛИВА ФОРМА ДІЄСЛОВА

Вправа 173

Охолоджений — охолодити; зачерствілий — зачерствіти; занижений — занизити; подрібнений — подрібнити; опрацьований — опрацювати; збережений — зберегти; помічений — помітити; досліджений — дослідити.

Дідусь дістав зачерствілий хліб і пригостив босоного хлопчика. Заєць-сіроманець залишився непоміченим.

Вправа 176

Вправа 177

II. Напнуті — множина, Н.в., розсипані — множина, Н.в., зів’ялих — множина, Р.в., закосичене — однина, с.р., Н.в., обгороджена — однина, ж.р., Н.в., пожовкле — однина, с.р., Н.в.

Вправа 180

Розбите скло, розсипаний цукор, зіграна роль, виконане завдання, випрана білизна, захована річ, передплачений журнал.

У поданих словосполученнях ужито лише пасивні дієприкметники, тому що вони виражають ознаку предмета за дією, яку виконує над ним інший предмет.

Вправа 181

Активні дієприкметники

Пасивні дієприкметники

сумуючий, скрипучий, мислячий

настояний, зсунутий, куплений, умитий, зліплений, відрізаний, зношений, знайдений, зораний

Вправа 182

ЗРАЗОК. 1. Лист, написаний дитячою рукою. 2. Дмитрик відправив написаний власноруч лист.

Вправа 184

Ці слова відрізняються граматичними ознаками. Присудки означають дію, ці дієслова мають категорію роду, числа, виду, способу. Дієприкметники, які вказують на ознаку, змінюються за родами, числами та відмінками.

Вправа 185

1. Тільки сир одкладений гарний, а одкладена робота — погана. 2. Дівка заплетена, а хата не метена. 3. Зароблений сухар краще краденого бублика.

Рід, число, відмінок дієприкметника залежить від іменника, до якого він відноситься, бо дієприкметник узгоджується з іменником в роді, числі, відмінку.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.