Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 7 клас - 2015 рік

§ 20. ТВОРЕННЯ АКТИВНИХ ДІЄПРИКМЕТНИКІВ

Вправа 200

Теперішній час

Минулий час

ІІ.

Вправа 201

II. Михайлик уважно вдивлявся у вікно на спорожнілі вулиці.

Опале листя густо вкрило осінню землю.

Вправа 202

I. Вигоріла трава; замерзлою річкою; позеленіла вода; прив’яле огудиння; розквітлі дерева; присохла гілка; схудле дитя.

II. Огудиння, прив’яле на сонці, під вечір почало розправляти листочки.

Над деревами, розквітлими в травні, роїлися бджілки.

Вправа 203

Хлопчик, який біжить; бочка, яка протікає; чоловік, який підійшов; собака, який загубився; дівчинка, яка пише вірші; глядачі, які сидять в залі; учні, які виконують завдання; листок, який побілів; чоловік, який посивів; пасажири, які чекають автобус.

Активні дієприкметники теперішнього часу вживаються рідко. Замість них використовуємо описові форми. НАПРИКЛАД: який говорить (а не говорячий), який іде (а не ідучий), який протікає (а не протікаючий).

У сучасній українській літературній мові немає активних дієприкметників минулого часу із суфіксом -ш-(-вш ). НАПРИКЛАД: який закінчив школу (а не закінчивший); наболіле питання (а не наболівше).

Вправа 204

І. 1. Шхуна, яка дрейфує — дрейфуюча шхуна. 2. Гості, які зголодніли — зголоднілі гості. 3. Красуня, яка спить — спляча красуня. 4. Пальці, які задубіли — задубілі пальці.

Дрейфуюча шхуна повільно наближалася до піщаного берега. Максимко довго не міг зігріти задубілі на морозі пальці.

Вправа 205

1. Полуниця, що росте в нашому саду. 2. Я помітив грибок, що сховався під листочком. 3. Горобці, що злетілися до годівнички, швидко клювали кинуті їм крихти. 4. Лося злякав шум машини, що наближалася по шосе. 5. Крізь туман смутно виднілися дерева, що чорніли на протилежному березі річки.

Вправа 206

II. Перетерпіти — перенести, пережити, видержати, дотриматися, переварити, зносити.

Дбайливо — бережно, пильно, ретельно, обережно.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.