Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 7 клас - 2015 рік

§ 22. ВІДМІНЮВАННЯ ДІЄПРИКМЕТНИКІВ

Вправа 218

I. Убитий горем — пригнічений; ломитись у відчинені двері — твердити, доводити загальновідоме, те, чого ніхто не заперечує; знати як облупленного — дуже добре, до найменших дрібниць; правити смаленого дуба — говорити нісенітницю; як з хреста знятий — дуже блідий, змучений, з хворобливим виглядом; стріляний горобець — досвідчений, хто має великий досвід, кого важко обдурити; заборонений плід — це сильна спокуса, оволодіння якою може призвести до біди.

II. Убитий — ч.р., Н.в..однина; відчинені — множина, Н.в.; облупленого — ч.р., Р.в., однина, смаленого — ч.р., Р.в., однина, знятий — ч.р., Н.в., однина, змучений — ч.р., Н. в., однина, стріляний — ч.р., Н.в., однина, заборонений — ч.р., H.в., однина.

Про нього говорили, що він ще той стріляний горобець.

Вправа 220

I. 1. Розбиті плити лежали долі, засипані пилом, заплутані в будяки та павутиння (М. Коцюбинський). 2. Уся вулиця була заповнена запахом печеного хліба (Ю. Мушкетик). 3. Рівно і спокійно дише натомлена з праці земля (М. Рильський). 4. Пахне сіном, рибою, засушеними луговими квітами (Ю. Збанацький). 5. Через річечки з острівця на острівець були перекинуті над водою легенькі місточки (І. Нечуй-Левицький). 6. До кипариса магнолія пишная чолом заквітчана ніжно схилилася (Леся Українка).

II. Н.в. печений, печені

Р.в. печеного, печених

Д.в. печеному, печеним

3.в. печений, печені

О.в. печеним, печеними

М.в. напеченому, напечених

III. Виконайте письмовий синтаксичний розбір четвертого речення.

(Просте, поширене, повне, односкладне, безособове, ускладнене однорідними членами речення, розповідне, неокличне).

Вправа 221

Виготовлений — виготовленого, виготовлений, виготовленим.

Відроджена — відродженої, відроджену, відродженою.

Виголошене — виголошеного, виголошене, виголошеним.

Вправа 223

І. Зігрітими — множина, О.в., закритою— ж.р., однина, О.в., змарнілому — ч.р., однина, Д.в., вишитих — множина, Р.в., перекинутої — ж.р., однина, Р.в., надрукованим — ч.р., однина, О.в.

II. У тексті, надрукованому газетою «Юний натураліст», Миколка знайшов цікаву інформацію про рослини. Рушники, вишиті руками бабусі Уляни, прикрашали кімнату.

Вправа 226

Написаний. Максимко не зміг прочитати написаного.

Вправа 227

1. Павло підняв монету, яка лежала на підлозі. 2. Нам потрібна людина, яка знає проблеми всієї галузі. 3.3 цієї вишки можуть стрибати спортсмени-початківці. 4. Товари, які користуються попитом, розкупили швидко. 5. Завезли лікувальні препарати, які успішно пройшли випробування. 6. Група туристів сіла в потяг, який слідує до Ужгорода.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.