Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 7 клас - 2015 рік

§ 26. УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО З ТЕМИ «ДІЄПРИКМЕТНИК»

Вправа 260

I. А поза тином, вибитим вітрами, жили шляхи і села, і міста.

У поданому реченні треба поставити розділові знаки при дієприкметниковому звороті та при однорідних членах речення.

(Просте, двоскладне, поширене, повне, ускладнене дієприкметниковим зворотом вибитим вітрами та однорідними підметами шляхи і села, і міста; розповідне, неокличне).

Вправа 261

Вправа 262

III. Вкрита — дієприкм., п.ф. вкритий, пас., мин.ч., докон.в., ж.р., одн., Н.в., означ.

Не скльований — дієприкм., п.ф. не скльований, пас., мин.ч., докон.в., ч.р., одн., З.в., означ.

Вправа 263

1. У гущавині гілля дуба з’явилася небачена (дієприкметник пишемо з не ралом, бо немає пояснювального слова ) досі істота (А. Давидов). 2. Для людей настало нове, ще незнане(дієприкметник пишемо з не окремо, бо є пояснювальне слово) раніше життя. 3. Велика хата, вкрита соломою, притулилася біля яру (Г. Тютюнник). 4. Мотря помітила на кущі калини червоний кетяг, не скльований (дієприкметник пишемо з не окремо, бо є пояснювальне слово) горобцями (Є. Гуцало). 5. Спасибі Вам, мамо, за вічну любов і всю неоплачену (дієприкметник пишемо з не разом, бо немає пояснювального слова,) ласку (Д. Луцінко). 6. В душі бринить цілющим джерелом любові ще не випита (дієприкметник пишемо з не окремо, бо є пояснювальне слово ) криниця (Д. Луценко).

III. Небачена — дієприкметник, п.ф. небачений, пасивний, минулого часу, недоконаного виду, ужитий в однині, у жіночому роді, у знахідному відмінку. У реченні є означенням.

Не скльований — дієприкметник, п.ф. не скльований, пасивний, минулого часу, докопаного виду, ужитий в однині, у чоловічому роді, у знахідному відмінку. У реченні є означенням.

ГОТУЄМОСЯ ДО КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ.

ТЕСТ

1В, 2Б, 3Г, 4А, 5Г, 6-1В, 2Г, 3А, 4Б; 7Б, 8Б, 9В

1. Після обговорення залишилися не з’ясовані ніким питання. На засіданні лектор наголосила на не спростованих досі фактах. На столі лежала ще не закінчена праця автора.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити