Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 7 клас - 2015 рік

§ 26. УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО З ТЕМИ «ДІЄПРИКМЕТНИК»

Вправа 260

I. А поза тином, вибитим вітрами, жили шляхи і села, і міста.

У поданому реченні треба поставити розділові знаки при дієприкметниковому звороті та при однорідних членах речення.

(Просте, двоскладне, поширене, повне, ускладнене дієприкметниковим зворотом вибитим вітрами та однорідними підметами шляхи і села, і міста; розповідне, неокличне).

Вправа 261

Вправа 262

III. Вкрита — дієприкм., п.ф. вкритий, пас., мин.ч., докон.в., ж.р., одн., Н.в., означ.

Не скльований — дієприкм., п.ф. не скльований, пас., мин.ч., докон.в., ч.р., одн., З.в., означ.

Вправа 263

1. У гущавині гілля дуба з’явилася небачена (дієприкметник пишемо з не ралом, бо немає пояснювального слова ) досі істота (А. Давидов). 2. Для людей настало нове, ще незнане(дієприкметник пишемо з не окремо, бо є пояснювальне слово) раніше життя. 3. Велика хата, вкрита соломою, притулилася біля яру (Г. Тютюнник). 4. Мотря помітила на кущі калини червоний кетяг, не скльований (дієприкметник пишемо з не окремо, бо є пояснювальне слово) горобцями (Є. Гуцало). 5. Спасибі Вам, мамо, за вічну любов і всю неоплачену (дієприкметник пишемо з не разом, бо немає пояснювального слова,) ласку (Д. Луцінко). 6. В душі бринить цілющим джерелом любові ще не випита (дієприкметник пишемо з не окремо, бо є пояснювальне слово ) криниця (Д. Луценко).

III. Небачена — дієприкметник, п.ф. небачений, пасивний, минулого часу, недоконаного виду, ужитий в однині, у жіночому роді, у знахідному відмінку. У реченні є означенням.

Не скльований — дієприкметник, п.ф. не скльований, пасивний, минулого часу, докопаного виду, ужитий в однині, у чоловічому роді, у знахідному відмінку. У реченні є означенням.

ГОТУЄМОСЯ ДО КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ.

ТЕСТ

1В, 2Б, 3Г, 4А, 5Г, 6-1В, 2Г, 3А, 4Б; 7Б, 8Б, 9В

1. Після обговорення залишилися не з’ясовані ніким питання. На засіданні лектор наголосила на не спростованих досі фактах. На столі лежала ще не закінчена праця автора.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити