Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 7 клас - 2015 рік

§ 32. ПРИСЛІВНИК ЯК ЧАСТИНА МОВИ

Вправа 325

1. Сонце ввечері зайшло за ріку (В. Ткаченко). (Ознака дії.)

2. Не потребують вони щоранку кави по-варшавськи (Остап Вишня). (Ознака предмета.)

3. Зовсім близько з води вихопилася гостра скеля (Я. Бат). (Ознака іншої ознаки.)

II. (ознака дії).

(ознака предмета).

(ознака іншої ознаки).

III. Розберіть за будовою прислівники ввечері, близько.

Вправа 326

Перша група. 1. Високо літає, та низько сідає. 2. Де м’яко стелять, там твердо спати.

Друга група. 1. Далеко, та легко; близько, Та слизько. 2. Гірко зробиш — солодко з’їси.

Вправа 327

Вправа 328

I. 1. Повій, вітре, опівночі (часу) (С. Руданський). 2. А ті громи облягали небо все дужче (кількісно-означальний) (І. Багряний). 3. Велике дерево поволі (якісно-означальний) росте (нар. творчість). 4. Олесь навмисне ніяково (причини) посміхнувся (Гр. Тютюнник). 5. Я сказав це згарячу (мети), щоб звернути на себе увагу (М. Стельмах). 6. Синіла навкруги (місця) далечінь (О. Гончар).

II. Згарячу — розгарячившись, спалахнувши в пориві якого-небудь почуття. Поволі — не швидко, не поспішаючи.

Вправа 333

Це було влітку. Якось удень з вулиці долинув надзвичайно дивний звук. Я швидко підійшов до вікна й побачив там невеличке ластів’я. Воно випало з гнізда прямо на траву й голосно цвірінькало. Ластівка стривожено кружляла над нами. Я відразу вирішив допомогти бідолашному. Гніздо було аж під самою стріхою, тому довелося підставляти стілець, щоб дістати до нього. Взявши маленьке пташеня, я обережно піднявся на стілець і тихенько поклав його до інших пташенят. В очах ластівки я побачив вдячність.

У

У

В

У

3

Р

Д

3

У

П

Р

И

С

Л

І

В

Н

и

К

Е

А

С

Ю

І

В

І

И

У

Р

Н

О

Д

В

Н

Ч

3

П

Ш

Ц

К

И

А

О

І

У

І

Е

І

О


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.