Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 7 клас - 2015 рік

§ 34. СПОСОБИ ТВОРЕННЯ ПРИСЛІВНИКІВ

Вправа 349

І. Ні світ ні зоря — рано, поклавши руку на серце — щиро, як кіт наплакав — мало, до останньої нитки — повністю, до сьомого поту — тяжко, ні туди ні сюди — нерухомо, за тридев’ять земель — далеко, не за горами — близько, хоч греблю гати — багато.

Вовчим оком — жадібно, жити на широку ногу — розкішно.

Вправа 350

Добрий (-е) — (суф.), щоденний (-о) — (суф.), душевний (-о) — (суф.), весело (не-) — (преф.), день (в-) — (преф.), нині (до-) — весна (на-, -і) — (преф.-суф.), другий (у-, -е) — (преф.-суф.), гарячий (з-, -у) — (преф.-суф.).

Вправа 351

Зима — взимку, осінь — восени, ніч — вночі, далекий -— далеко, шалений — шалено, рішучий — рішуче, сидіти — сидячи, шепотіти — пошепки.

Іванко уважно подивився на хлопців і рішуче попрямував їм назустріч.

Вправа 352

Щоб дійти до аптеки № 3, вам необхідно повернути ліворуч на вулицю Гіршмана.

Шановні гості нашого міста, праворуч від нас знаходиться ще одна історична пам’ятка — Благовіщенський собор.

Прислівники ліворуч та праворуч утворені складанням повнозначних слів —

Вправа 353

Попереду — перед, посередині — середина, зозла — зло, щоразу — раз, начисто — чистий, затепла — теплий, взимку — зима, допізна — пізно, здалеку — далеко.

Вправа 354

І. — прислівник утворений від прикметника веселий шляхом додавання суфікса -о- (суфіксальний спосіб).

— прислівник утворено від прислівника близько шляхом додавання префікса з- та суфікса -а- (префіксально-суфіксальний спосіб).

— іменник утворено безафіксним способом, бо слово має тільки корінь.

— прислівник утворено від іменника шляхом додавання суфікса -ом- суфіксальним способом.

II. — вівторок (префіксально-суфіксальний спосіб).

— ранок (префіксально-суфіксальний спосіб).

— давно (префіксально-суфіксальний спосіб).

Вправа 356

Значення слів вечором і ранком дізнаємося з контексту. Якщо вони відповідають на питання іменника орудного відмінка (чим?), то це — іменники. Вони мають закінчення — ом. А якщо слова вечором і ранком виражають ознаку дії, відповідають на питання прислівника (коли?), не змінюються, то ці слова є прислівниками (-ом — суфікс).

Вправа 357

І. У сполученні попрацювати добре слово добре виражає ознаку дії, відповідає на питання прислівника (як?), не змінюється (-е — суфікс), у реченні виступає обставиною. Отже, це — прислівник. У сполученні добре ставлення слово добре виражає ознаку, відповідає на питання прикметника (яке?), змінюється (-е — закінчення), у реченні є означенням. Отже, це — прикметник.

У сполученні хороше повітря слово хороше виражає ознаку, відповідає на питання прикметника (яке?), змінюється (-е — закінчення), у реченні є означенням. Отже, це — прикметник. У сполученні хороше одягнутий слово хороше виражає ознаку дії, відповідає на питання прислівника (як?), не змінюється (-е — суфікс), у реченні виступає обставиною. Отже, це — прислівник.

У сполученні прокидаюся ранком слово ранком виражає ознаку дії, відповідає на питання прислівника (коли?), не змінюється ( -ом — суфікс), у реченні виступає обставиною. Отже, це — прислівник.

У сполученні вітаю з новим ранком слово ранком означає предмет (ранок), відповідає на питання іменника (з чим?), змінюється (-ом — закінчення), у реченні є додатком. Отже, це — іменник.

У сполученні займатися бігом слово бігом означає предмет (біг), відповідає на питання іменника ( чим?), змінюється (-ом — закінчення), у реченні є додатком. Отже, це — іменник.

У сполученні пішов бігом слово бігом виражає ознаку дії, відповідає на питання прислівника (як?), не змінюється (-ом — суфікс), у реченні виступає обставиною. Отже, це — прислівник.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити