Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 7 клас - 2015 рік

§ 35. БУКВИ Н ТА НН У ПРИСЛІВНИКАХ

Вправа 360

I. Шалений — шалено, старанний — старанно, нежданий — неждано, негаданий — негадано, позмінний — позмінно, туманний — туманно, нескінченний — нескінченно, несказанний — несказанно, докорінний — докорінно, страшенний — страшенно, сумлінний — сумлінно, бездонний — бездонно, бездумний — бездумно.

У всіх утворених прислівниках пишеться стільки н, скільки їх є в прикметниках і дієприкметниках, від яких утворені ці прислівники.

II. — префіксально-суфіксальний спосіб.

— суфіксальний.

Вправа 361

У кожній групі прислівників знайдіть один, який відрізняється від двох інших написанням (н або нн).

1. Туманно, спросоння, схвильовано. Зайве слово схвильовано, бо воно утворене від дієприкметника схвильований і пишеться з однією н.

2. Стурбовано, старанно, зрання. Зайве слово стурбовано, бо воно утворене від дієприкметника стурбований і пишеться з однією н.

3. Попідтинню, нужденно, шалено. Зайве слово шалено, бо воно утворене від прикметника шалений і пишеться з однією н.

4. Навмання, радісно, позмінно. Зайве слово радісно, бо воно утворене від прикметника радісний і пишеться з однією н.

5. Монотонно, нескінченно, неждано. Зайве слово неждано у бо воно утворене від дієприкметника нежданий і пишеться з однією н.

Вправа 362

1. Бездоганно, скажено, заквітчано, шалено, щоденно, незбагненно, впевнено, гуманно, самовіддано, старанно, незрівнянно, невгамовно, сумлінно, сонно, спросоння, попідвіконню, невинно, непримиренно.

2. Впевнено, синхронно, несподівано, страшенно, попідтинню, неждано — негадано, стомлено, зрання, ненавмисно, невблаганно, ненастанно, зажурено, поіменно, невпинно.

II. Щоденно — [ш ч о д е́ н: о], [н е з р' і в н' а н: о]

Вправа 364

III. Шалено — прислівник, ознака дії, не бийся (як?) шалено, незмінне слово, якісно-означальний прислівник, обставина.

Вправа 365

Блукати попідтинню — не мати власного житла, притулку (синоніми: блукати по світах; маятися по світу).

Діяти навмання—діяти наосліп, без точного знання, без певності.

Верзти як спросоння — говорити дурниці.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.