Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 7 клас - 2015 рік

§ 41. УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО З ТЕМИ «ПРИСЛІВНИК»

Вправа 423

Допоможи мені, будь ласка, вирішити одну безперечно важливу справу.

Допоможи мені, будь ласка, вирішити одну занадто важливу справу.

Допоможи мені, будь ласка, вирішити одну дуже важливу справу.

Вправа 424

І. Спишіть речення, розкриваючи дужки. Підкресліть прислівники як члени речення.

1. Мені нагадують людські серця крихке й тоненьке серце олівця — зламати легко, застругати важче, списати неможливо до кінця (Д. Павличко).

2. По-справжньому літо, здається, починається тоді, коли настають Зелені свята (Л. Павленко). 3. Загойдавсь на хвилях човен і поволі став плисти (Олександр Олесь). 4. Повний, витончений по краях місяць спокійно котився вгорі над майданом (Б. Антоненко-Давидович). 5. Він спочатку повільно ступив один крок, другий, — а потім побіг навздогінці (Є. Гуцало). 6. З року врік щораз більше виявлялося різниці їхньої вдачі (В. Підмогильний).

II. Визначте частини мови в першому реченні. У якому реченні є вставне слово?

Вправа 425

Пролунав дзвоник, і діти швидко побігли на урок .Бабуся йшла скоро, аби не запізнитися на автобус. Білочки прудко перестрибували з гілки на гілку, наздоганяючи одна одну. Хутко минає тепле літечко, незабаром настане похмура осінь. Жвавий вітерець гнав по небу хмарки.

Вправа 426

Обома руками — обіруч; зліва — ліворуч; власними руками — власноруч; поспіхом — швидко, виготовляти руками — вручну; справа — праворуч; голими руками — голіруч; поряд — поруч.

Вправа 427

Враз, несподівано, поволі, коли-не-коли, злякано, ніяково, навсібіч, раз у раз, мерзлякувато, радісно, певно, вголос. Несподівано подув вітер, і маленькі сніжинки почали свій танок навколо високої ялинки.

Вправа 429

І. Спишіть прислів'я, вставляючи на місцях пропусків прислівники. За потреби скористайтеся довідкою.

1. Хто нічого не робить, той ніколи не має часу. 2. Що вранці не зробиш, того увечері не наздоженеш 3. Восени і курчата курми будуть. 4. Краще погано їхати, ніж хороше іти. 5. Хто влітку ледарює, той узимку бідує. 6. Ідеш удвох — дорога коротка. 7. Вдома і стіни помагають. 8. Кожний вітер по-своєму дме.

Вправа 430

Разом

Окремо

Через дефіс

Узгодили вранці,

знати напам’ять,

начетверо розрізати,

стукати неодноразово,

вийти наперед

Схвалити в цілому,

до останку триматися,

учитися на відмінно

Ставити по-різному,

трудитися по-новому,

по-українськи говорити,

охороняти по-справжньому,

писати вряди-годи

КЛЮЧ. Треба багато вчитися, щоб знати хоч трохи.

Вправа 433

1Г, 2Б, 3Г, 4В, 5В.

6. Низько — нижче, найнижче, більш низько, найбільш низько.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.