Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 7 клас - 2015 рік

§ 5. ОСОБОВІ ФОРМИ ДІЄСЛОВА

Вправа 48

Особа

Однина

Множина

1-а

Пишу, малюю

Пишемо, малюємо

2-а

Пишеш, малюєш

Пишете, малюєте

3-я

Пише, малює

Пишуть, малюють

Вправа 49

Стиль: художній.

Тип мовлення: розповідь.

Тримати камінь за пазухою — фразеологізм, що означає приховувати злобу, ненависть до кого-небудь; бути готовим зробити прикрість комусь, помститися.

II. Тисне (однина, 3 особа), вітається (однина, 3 особа), тримає (однина, 3 особа), бачить (однина, 3 особа), мовчить (однина, 3 особа), наливають (3 особа множини), бере (однина, 3 особа), несе (однина, З особа), розливається (3 особа однини), тримаєш (2 особа однини).

III. Мовчить — не видає звуків, німує. Наливають — ллють, вливають.

Вправа 51

II. [шчаст'а], [усм'іхайец':а]

Вправа 54

Висловлює прохання — просить, просить про допомогу; дає пораду — радить, радить братові; ішли в атаку — атакували, атакували ворога; зробила зупинку — зупинилася, зупинилася біля магазину, зробив операцію — прооперував, прооперував постраждалого, сіють заново — пересівають, пересівають поле.

Вправа 55

1. Син безмежно любить своїх батьків і вірить їм. 2. Сашко протиставляє себе тим однокласникам, які не хочуть навіть за книжку братися. 3. Сергійко щиро подякував Дмитрові за допомогу. 4. Я обурююся тими, хто прагне жити нечесно.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.