Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 7 клас - 2015 рік

ТЕМА 7. ПИСЬМОВИЙ ТВІР - ОПИС ЗОВНІШНОСТІ ЛЮДИНИ ЗА КАРТИНОЮ В ХУДОЖНЬОМУ СТИЛІ

Вправа 600

1. Картина А. Монастирського «Запорожець» викликає в мене захоплення.

2. Мою увагу привертають стиснута в руці шабля та гострий погляд козака.

3. Козак сидить у глибокій задумі, спершись на козацьку шаблю. Сильні руки та впевнений погляд свідчать про те, що цей козак переміг не в одній битві.

4. Гадаю, автору вдалося передати мужню вдачу запорожця, його готовність до боротьби з ворогами.

5. В образі козака автор передає гіркі роздуми про долю батьківщини, а колірна гама підкреслює глибину і складність цих роздумів.

Твір-опис зовнішності козака за картиною А. Монастирського «Запорожець»

Переді мною відома картина А. Монастирського «Запорожець». Сильний і мужній козарлюга міцно стискає у руці шаблю.

Гострий, стривожений погляд, трохи зморщений лоб, постава, нахилена трохи вперед — усе це свідчить, що козак готовий у будь-яку мить до боротьби з ворогом. Ця людина мас мужню вдачу, вона є справжнім борцем за народну волю.

У погляді козака — гіркі роздуми про долю батьківщини, а колірна гама підкреслює глибину і складність цих роздумів.

Вбрання на козакові просторе й зручне: червоний жупан, біла сорочка, широкий пояс, штани-шаровари, а на плечі накинено овечий кунтуш. Його образ довершує велика, гостра шабля, яка разом із воїном творила історію для нас.

Мій погляд звернений до старого запорожця, воїна, загартованого в боях. Мене переймають почуття гордості за героїчне історичне минуле українського народу. Я щиро вдячний людям, які відстоювали незалежність і волю мого народу.

Картина А. Монастирського зображує не лише життя старого запорожця, ай частину нашої важкої долі. У собі картина несе сум, який не може залишити нас байдужими. Адже такі відважні люди, як цей старий запорожець, віддавали за нас свої життя, щоб ми жили у вільній незалежній державі.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.