Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 7 клас - 2015 рік

ТЕМА 10. ПИСЬМОВИЙ ТВІР - ОПИС ДІЙ У ХУДОЖНЬОМУ СТИЛІ

Вправа 607

Приготування борщу

План:

1. Бабусин рецепт.

2. Приготування борщу.

3. Страва вдалася!

Моя бабуся — справжня майстриня кулінарії. Якби в нашому місті проводився конкурс куховарів, то вона б обов'язково отримала перемогу. Найсмачнішою ба бусиною стравою є мій улюблений борщ, бо ставиться вона до його приготування відповідально.

А готує вона його так. Спочатку бере добрячий шматок м'яса і варить бульйон. У цей час чистить буряк, картоплю, цибулю, моркву. Потім у готовий киплячий бульйон бабуся опускає варитися картоплю. Робить це вона дуже вправно. Цибулю, моркву та буряк смажить на сковорідці. Пізніше, коли овочі підсмажилися, бабуся додає томат. Виходить чудова заправка для борщу. До готової картоплі додає капусту, вливає заправку. Лише потім нарізає дрібненько зелень і додає до страви. Нарешті, все готово. Можна їсти! Ми із сестрою вже тут як тут.

Яка смакота! Бабуся говорить, що після приготування борщ повинен трохи «настоятися», десь приблизно хвилин п'ятнадцять.

Я дуже люблю спостерігати за цим процесом. Свою роботу бабуся супроводжує ще й українськими народними піснями. Тому й борщ у неї найсмачніший!

Вправа 608

Одного разу зі мною сталася неприємна пригода. Мами не було вдома, і я вирішив приготувати суп. Швиденько взявся до роботи, пригадуючи, як це вправно робить мама. Спочатку зварив м’ясо, потім додав до нього картоплю. Окремо зробив заправку для супу, підсмаживши цибулю та моркву на сковорідці. Але найцікавіше було потім. Укинувши в готовий суп заправку, я додав зелень. Потім згадав, що мама кидає в каструлю із супом ще й перець. Обережно взяв в руки пакетик і посипав у суп. Від мої невправних рухів перець потрапив до каструлі весь. «Нічого страшного», — подумав я, там же його зовсім не видно.

Через деякий час до мене завітав товариш. Я з радістю пригостив його супом. Коля спробував ложку та як підскочить! Із очей його полилися сльози. Так, не пошкодував я перцю!


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити