Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 7 клас - 2015 рік

ТЕМА 11. АУДІЮВАННЯ

Вправа 609

Тема: ціною власного життя матроси врятували пасажирський корабель.

Основна думка: героїзм матросів під час війни, їхня відвага та мужність. Щоб врятувати пасажирський корабель, вони не пошкодували свого життя.

Оповідання — це невеликий прозовий твір, сюжет якого ґрунтується па певному епізоді (епізодах) з життя одного персонажу (персонажів).

Текст «Ціною життя» розповідає про один епізод з життя героїв, які врятували пасажирський корабель від фашистської торпеди, тому його можна вважати оповіданням.

Зав’язка: 1-й абзац (автор повідомляє читачам, де і за яких обставин відбувається подія); кульмінація: 2—8 абзаци (автор тексту розповідає про небезпечну знахідку, яка стала загрозою для тисячі пасажирів корабля); розв’язка: 9 абзац (автор акцентує увагу на героїзмі простих матросів, які не роздумуючи, врятували пасажирський корабель від фашистської торпеди).

Подія, описана в тексті «Ціною життя» відбувається під час війни у морі. З порту виходили останні кораблі, на яких перевозили дітей.

Пасажирський корабель змушений був вийти в море, де чатувала небезпека, тому що місто боролося проти ворога, але втриматися вже не було надії. Необхідно було рятувати дітей.

Море зображено у творі спокійним, тихим та ласкавим, ніщо не нагадувало про біду.

Героїзм матросів полягає в тому, що вони не пошкодували своїх життів для врятування пасажирського корабля. Вони розуміли, що торпеда занадто близько біля корабля, і стерновий в тій ситуації вже нічого не зміг би подіяти.

Автор тексту ставиться до вчинку матросів з великою повагою. Це видно з речення «Життя своє підставили матроси». Автор використовує метафору для вираження свого ставлення до їхнього героїзму.

Ключові слова: війна, підходили вороги, останні кораблі, пасажирський корабель, сторожовий катер, фашистська торпеда, стати проти торпеди носом, підставило свій борт, життя підставили матроси.

План:

1. Вороги в порту.

2. Пасажирський корабель рятує дітей.

3. Небезпека на воді.

4. Сміливий вчинок матросів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.