Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 7 клас - 2015 рік

ТЕМА 14. УСНИЙ ТВІР-РОЗДУМ ДИСКУСІЙНОГО ХАРАКТЕРУ ПУБЛІЦИСТИЧНОГО СТИЛЮ

Вправа 619

Твір-роздум дискусійного характеру відрізняється від твору-роздуму своєю будовою. Перший має елементи дискусії, під час яких у вступній частині автор висловлення намагається довести або спростувати чию-небудь думку з того чи іншого питання. Описує своє ставлення до почутого чи прочитаного. Потім доводить свою власну думку. В основній частині автор наводить аргументи і докази. Закінчується висловлення висновками. Твір-роздум, на відміну від твору-роздуму дискусійного характеру, складається із тези, яка потребує доведення або спростування (у вступі), аргументів та доказів (в основній частині) та висновків.

Вправа 622

Що таке щастя в моєму розумінні? Слово «щастя». Кожен його розуміє по-своєму. Деякі мої однокласники вважають, що бути щасливим — значить жити в достатку, мати дорогі іграшки, красивий модний одяг та закордонний автомобіль. Я поважаю їхню думку, але. маю трохи іншу точку зору. Нещодавно в магазині я зустрів свого знайомого старенького дідуся. Він стояв у черзі за хлібом, підпершись палицею. Ми разом вийшли з магазину і пішли додому. В розмові зі мною дідусь розповів про пригоду, яка сталася з ним. Одного дня він поспішав на роботу, переходячи дорогу, не помітив п'яного мотоцикліста. Від страшної травми, ногу врятувати не вдалося. Зараз він має протез, який весь час створює незручності. І тоді я подумав, коли виросту, обов'язково стану лікарем, буду допомагати всім, хто цього потребує. Можливо, у майбутньому хірурги будуть робити найскладніші операції, щоб рятувати людей.

Хіба допомагати іншим — це несправжнє щастя?


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити