Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 7 клас - 2015 рік

§ 7. ВИД ДІЄСЛОВА

Вправа 70

1) доконаного виду; увібрати, кинути, злетіти, зайти, вмитися, витягти, спитати, довезти.

2) недоконаного виду: свистіти, дописувати, одягати, діставати, спати, ридати, освітлювати, дарувати, зносити, володіти.

КЛЮЧ. Вилами по воді писано.

II. Дядько Сергій запропонував мені сьогодні зайти до нього в гості. Після уроків ми залишилися дописувати контрольну з фізики.

Вправа 73

Чесати — розчесати, пекти — запекти, малювати — змалювати, пиляти — спиляти, терти—витерти, їхати—приїхати, носити — принести, розвивати — розвинути, ступати — ступити, прибувати —прибути, розписувати — розписати, лишати — залишити, звикати — звикнути.

Вправа 74

III. Обґрунтуйте написання виділених слів.

Стежку пишемо з буквою ж, бо перевірочне слова стежечка.

Принесла пишемо з буквою е, бо перевірочне слово принесений.

Осінній пишемо з двома буквами н, бо до основи іменника осінь, яка закінчується на приголосний н при утворення прикметника додається суфікс н.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.