Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 7 клас - 2015 рік

§ 9. ТЕПЕРІШНІЙ ЧАС

Вправа 89

1. Навіть орли на ці висоти не злітають. — Дієслово не злітають означає постійну дію. 2. Післязавтра ми вирушаємо на екскурсію. — Дієслово вирушаємо означає дію, що обов'язково відбудеться в близькому майбутньому. 3. Цукор розчиняється у воді. — Дієслово розчиняється означає дію, властиву предмету взагалі.

Вправа 90

Розбігаєшся, насміхаєшся, плещеться, усміхається, відштовхуєшся, стелиться, розганяєшся, валиться, граєшся, хвалиться, розгойдуєшся, чіпляється, набирається, дивуєшся.

М’який знак вживається в дієсловах на -ться;

М’який знак не пишеться після ш перед -ся.

II. [стел иец’:а ], [розган'айес':а].

Вправа 92

Нужда вчить (3-тя особа однини, теп.ч) людину, лозина — дитину; добра слава дома лежить (3-тя особа однини, теп.ч), а лиха по доріжці біжить (3-тя особа однини, теп.ч); двоє сваряться (3-тя особа множини, теп.ч.) — третій радіє (3-тя особа однини, теп.ч); хай ми мовчимо (1-а особа множини, теп.ч.), проте вчинки радують (3-тя особа множини, теп.ч.); хату руки держать (3-тя особа множини, теп.ч.).

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.